Зеленський підписав закон про передачу сільгоспземель з державної в комунальну власність
Президент України Володимир Зеленський публічно підписав закон №2194 про внесення змін до Земельного кодексу та інших законів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.
Про це пише "Інтерфакс-Україна".
"Закон №2194, який докорінно змінює землеустрій нашої держави і який називають земельною конституцією. Це закон, який прибирає у кабінетного чиновника функцію оформляти право на землю, яку він ніколи навіть у своєму житті не бачив", - сказав президент, в понеділок на форумі "Земля" у рамках форуму "Україна. 30".
"Я хочу розставити всі крапки над і у питаннях що було, що зроблено і що буде далі. Майже 20 років з боку влади було все що завгодно, окрім справ. Вони обіцяли, маніпулювали, навіть їли землю на трибуні ВР, лякали, що землю вагонами вивезуть за кордон, але, найстрашніше, вони позбавили 7 млн громадян їх конституційного права - права власності на землю", - додав Зеленський.
Згідно з законом, замість центрального органу виконавчої влади, що реалізує держполітику у сфері земельних відносин, створюється орган, що реалізує держполітику у сфері кадастрової діяльності та геопросторових даних. Скасовуються також інститути держекспертизи землевпорядної документації та агрохімічної паспортизації земель, скасовуються повноваження Верховної Ради погоджувати зміну цільового призначення особливо цінних земель, а також необхідність погоджувати з Кабінетом Міністрів продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності іноземним юридичним особам.
Поправки до цього закону, яких було більше 3000, розглядали більше місяця. Проти його ухвалення виступала опозиція.
Однією з найбільш спірних пропозицій документа є те, що він фактично виключає заборону на придбання земельних ділянок іноземцями.
Нагадаємо: У квітні минулого року президент Володимир Зеленський підписав "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" № 552-IX. Законопроєкт було прийнято ВР вночі 31 березня 2020 року 259 голосами. За законопроєкт проголосуали депутати фракцій "Слуга народу", "Європейська Солідарність", "Голос" і група "Довіра", тим самим підтримуючи скасування мораторію на продаж землі.
Після прийняття закону ВР депутати фракций ОПЗЖ та "Батьківщини" подали більше 10 проєктів пропозицій про скасування результатів голосування. З огляду на те, що пропозиції були обов'язковими для розгляду, спікер парламенту Дмитро Разумков не мав права направляти відповідні закони на підпис президентові.
Лише 13 квітня 2020 року пропозиції поставили на голосування, але жоден з проєктів не набрав необхідної кількості голосів. Того ж дня Рада на позачерговому засіданні розблокувала підписання цього законопроєкту.
У ніч на вівторок, 31 березня 2020 року, Рада на позачерговому пленарному засіданні скасувала мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення з липня 2021 року.
18 квітня Верховна Рада завершила розгляд понад 800 правок до законопроєкту щодо земельних електронних аукціонів і ухвалила його в цілому. Законопроектом №2195 передбачається продаж через електронні аукціони ділянок державної та комунальної власності або прав на них, а учасником земельних торгів може бути фізична або юридична особа.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44