У спільній заяві G20 знову відмовилась відкрито засудити вторгнення РФ до України
Група двадцяти (G20) у спільній декларації помʼякшила раніше узгоджену критику війни Росії в Україні. У комюніке містится лише загальна згадка про наслідки від 1000-денного вторгнення.
Як пише Financial Times , таким чином у своїй заяві лідери країн G20 другий рік поспіль відмовляються відкрито засудити вторгнення РФ.
На зустрічі в Ріо-де-Жанейро країни "Великої двадцятки", до якої входять лідери найважливіших союзників України, таких як США, Велика Британія, Франція та Німеччина, у понеділок, 18 листопада, узгодили заяву, в якій згадуються "негативні додаткові наслідки війни" та вітаються "ініціативи, які підтримують всеосяжний, справедливий та міцний мир".
На відміну від документа, підготовленого на торішньому саміті G20 у Нью-Делі, у комюніке цього року не було засудження ядерних загроз, повʼязаних з Україною, вимоги припинити атаки на продовольчу та енергетичну інфраструктуру. Минулого року західні держави подавали все це як дипломатичну критику Москви.
Документ Ріо включав лише один параграф, присвячений війні в Україні, порівняно з сімома параграфами у заяві Нью-Делі. У декларації Росія не згадана жодного разу.
Деякі європейські делегації наполягали на жорсткіших формулюваннях, які засуджують Росію після масштабної атаки із застосуванням ракет та безпілотників у неділю, 17 листопада, внаслідок якої постраждали цивільні обʼєкти в Україні, але зрештою відмовилися від цієї вимоги через побоювання, що це може зірвати спільну декларацію.
"Заява недостатньо сильна… немає нічого про останні атаки, – сказав один європейський дипломат у Ріо. – Але ніхто не хотів заходити надто далеко, інакше б почався конфлікт, і не було б жодної заяви".
Центральними аспектами комюніке стали заклики до ефективного оподаткування надбагатих людей, заходи щодо скорочення бідності, припинення вогню в секторі Газа та реформа Ради Безпеки ООН, головні пріоритети приймаючої країни Бразилії.
Заява була опублікована від імені всіх членів G20, незважаючи на заперечення президента Аргентини Хавʼєра Мілея, правого лібертаріанця і шанувальника Дональда Трампа, який опублікував заяву, в якій розкритикував кілька елементів, включаючи державне втручання у боротьбу з голодом.
У декларації також повторено торішню вимогу щодо збільшення фінансування заходів щодо боротьби зі зміною клімату з мільярдів до трильйонів доларів.
Нагадаємо: Саміт G20 відбувається у Бразилії на тлі зростання тиску з боку деяких західних союзників на президента України Володимира Зеленського, які вимагають розглянути можливість мирних переговорів з РФ.
Цей тиск також частково виник напередодні другого терміну Дональда Трампа після президентських виборів у США 5 листопада. Трамп присягнув припинити війну якнайшвидше і пригрозив зупинити військову допомогу США Києву, якщо Україна не погодиться на переговори з Росією.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Інформації щодо постраждалих не надходило.
20.11.2024 - 10:53
Політика
Оновлений документ Путін затвердив через два дні після того, як президент США Джо Байден 17 листопада дозволив Україні удари по території РФ.
19.11.2024 - 11:53