20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування
До українських приватних виробників озброєння звернулися 20 країн-членів НАТО щодо партнерства або постачання військової техніки.
Згідно з опитуванням Технологічних Сил України, участь в якому взяли 32 компанії сектору оборонно-промислового комплексу (ОПК).
"За результатами опитування усі компанії підтвердили плани постачати зразки озброєння до країн НАТО у перспективі п’яти років, за умови відкриття експорту. Українські виробники готові і очікують на відкриття експорту, який є важливим сьогодні для підвищення колективної безпеки та інтеграції у глобальні ринки постачання. Така інтеграція підвищує конкурентоспроможність українських виробників на світовому ринку та зміцнює їхні позиції у глобальній економіці", — заявила Катерина Михалко, виконавча директорка Технологічних Сил України.
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латвія. Перевагою у перемовинах з іноземними партнерами буде наявність кода НАТО, який отримують українські зброярі. Так вважають 75% опитаних компаній сектору ОПК.
Відповідно до результатів опитування, 75% українських зброярів переконані, що перехід від державних стандартів України (ДСТУ) до стандартів НАТО (STANAG) покращить діяльність їхніх компаній. Серед переваг відповідності стандартам Альянсу виробники називають збільшення продажів на міжнародному ринку – 83%, можливості залучення інвестицій – 71%, покращення якості продукції – 46% та оптимізацію операційної діяльності компанії – 38%.
Опитування ТСУ показало, що 63% опитаних зброярів не знають про роботу української влади щодо впровадження стандартів НАТО.
За результатами опитування усі компанії підтвердили плани постачати зразки озброєння до країн НАТО у перспективі п’яти років, за умови відкриття експорту.
Нагадаємо: Українськийоборонно-промисловий комплекс(ОПК) на другому році повномасштабного вторгнення Росії зріс втричі – до 3 млрд доларів.
Український держбюджет покриває менше третини спроможностей українських виробників – на закупівлю озброєння в держбюджеті цьогорічпередбачено лише 6 млрддоларів із необхідних 20 млрд доларів, розповідав Олександр Камишін, міністр стратегічних галузей промисловості.
Українські компанії випускають дрони, артилерійські установки, бронетехніку та майже опанували виробництво натівських артилерійських снарядів калібру 155 мм. У 2024-му український ОПК може виробляти впʼятеро більше.
Наступного року Україна виробить як мінімум 30 000 далекобійних дронів, також поставлено завдання зробити 3000 крилатих ракет і ракет-дронів, заявив під час презентації Плану стійкості президент Володимир Зеленський 19 листопада. Він додав, що Україна залучила понад 40 іноземних оборонних компаній до роботи в країні.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьМіжнародне
У своїй першій промові як президент США Трамп сказав, що розпочинається "золотий вік Америки".
21.01.2025 - 09:50
Столиця
У Шевченківському районі столиці фахівці "Київводоканалу" замінили ділянку трубопроводу, пошкодженого під час ворожої атаки 18 січня.
20.01.2025 - 11:02