Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?
Ми живемо в епоху глобалізації, тобто більшість країн тісно співпрацюють задля підтримання економіки та комфорту своїх громадян. Ці процеси неможливі без експорту та імпорту товарів. Для підприємців це можливість вийти на нові ринки збуту, розширення бізнесу та збільшення прибутків. Однак разом із перспективами міжнародної торгівлі виникає низка питань щодо податкових зобов’язань, зокрема як сплачувати ПДВ при експорті та про які особливості експортних операцій важливо знати підприємцю.
Експорт товарів: основні відомості
Якщо продукція була фізично переміщена за межі України та для подальшої реалізації, цей процес називають експортом товарів. Ця процедура вимагає укладання договору для здійснення зовнішньоекономічної діяльності, митного оформлення, відповідності стандартам міжнародних перевезень та бюрократичним нормативам.
В Україні експорт товарів оподатковується за нульовою ставкою податку на додану вартість. Це означає, що компанія, яка здійснює зовнішньоекономічну діяльність, не зобов’язане нараховувати ПДВ на вартість продукції, що вивозиться за межі території України. Однак нульова ставка не звільняє бізнес від обов’язку подавати відповідну звітність та дотримуватись інших процедур, пов’язаних з адмініструванням податку.
Особливості ПДВ при експорті послуг
Окрім реалізації товарів, підприємці часто надають послуги іноземним замовникам. Важливо знати, що експорт послуг також може оподатковуватись за нульовою ставкою ПДВ, але тут є свої особливості. Зокрема, необхідно звертати увагу на місце постачання цих послуг, адже саме це визначає, чи підлягає операція оподаткуванню в Україні.
Якщо вона вважається експортною (тобто місце її постачання знаходиться за межами України), тоді застосовується 0% ПДВ. В іншому випадку, послуга оподатковується за стандартними тарифами.
Алгоритм операцій з експорту
Процес здійснення експортних операцій та оформлення податку на додану вартість складається з кількох етапів:
- Укладення договору. В першу чергу, підписується угода між підприємством та іноземним партнером, що визначає умови купівлі-продажу товарів чи надання послуг.
- Митне оформлення. Уся продукція, яка експортується, повинна пройти цю процедуру, в процесі якої заповнюється відповідна митна декларація.
- Складання накладної. Попри те, що для експортних операцій діє нульова ставка за цим податком, експортер повинен оформити накладну. У ній зазначається застосування ставки 0%, що необхідно для подальшого повернення податкового кредиту.
- Повернення ПДВ. У випадку, коли експортер закупив товари чи послуги для виготовлення продукції для подальшої реалізації за кордоном, він може отримати відшкодування раніше сплаченого податкового кредиту.
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів. Українське законодавство сприяє розвитку бізнесу та зовнішньої торгівлі, однак починати працювати на експорт варто лише після ретельного дослідження теми.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Інформації щодо постраждалих не надходило.
20.11.2024 - 10:53
Війна
Серед загиблих дитина, ще троє дітей серед постраждалих.
19.11.2024 - 11:32