Україна передала США категорії об’єктів, які потрапляють під режим тиші

Україна передала американській стороні своє розуміння категорій об’єктів інфраструктури, які потрапляють під режим тиші, зокрема, об’єкти ядерної та газодобувної сфери.
Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква у ефірі національного телемарафону 26 березня, повідомив "Інтерфакс-Україна".
"Українська сторона передала американській стороні свої розуміння категорій таких обʼєктів інфраструктури. Дуже важливо – тут не конкретні обʼєкти, не координати, а що туди підпадає, що саме, які обʼєкти ядерної сфери, які категорії обʼєктів, наприклад, газодобувної галузі", – сказав Жовква.
Він додав, що Росія маніпулює, публікуючи свою інтерпретацію переговорів, де російська сторона стверджує, ніби режим тиші щодо обстрілів енергооб’єктів діє з 18 березня, хоча з того часу, як мінімум, 8 обʼєктів енергетичної інфраструктури України зазнали обстрілів зі сторони РФ.
За словами заступника керівника ОП, у випадку порушення Росією режиму тиши держава монітор буде фіксувати це, і "далі США зафіксувавши відповідно, отримавши від монітора таку інформацію мають вживати відповідні дії".
Міністерство енергетики повідомило, що Україна узгодила зі США перелік енергетичних об’єктів, удари по яких Росія має припинити у рамках часткового припинення вогню– що розходиться з тим, на якому наполягає російська сторона, йдеться у відповіді на запит "Європейської правди". У Міненерго наполягають, що США знають про вимоги Києва щодо "енергетичного перемир’я", та що вони погоджені із Вашингтоном– попри те, що паралельно стверджується, ніби Росія погодила зі Штатами інший перелік.
Нагадаємо: США досягли домовленостей з Україною та Росією про забезпечення безпечного судноплавства тавідмови від використання сили в Чорному морі. Про це повідомляється у двох окремихзаявах, оприлюднених за результатами переговорів американської делегації з українськими та російськими представниками, які пройшли 23-24 березня в Ер-Ріяді.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Загалом, протягом минулої доби зафіксовано 209 боєзіткнень.
28.03.2025 - 08:04
Економіка
Важливим недоліком Железняк назвав відсутність у документі гарантій безпеки для України.
27.03.2025 - 12:53