Збройні сили відкинули ворога, який намагався наступати в районах кількох населених пунктів на Слов'янському напрямку
росія не припиняє наступу у Східній операційній зоні. Метою цих дій, як і раніше, є встановлення контролю над Донецькою і Луганською областями та отримання сухопутного коридору від Ростовської області до АР Крим і блокування морських комунікацій у північно-західній частині Чорного моря.
Про це повідомив речник міністра оборони Олександр Мотузяник на брифінгу 6 червня. Оперативна інформація наведна станом на 9 ранку.
За даними української розвідки, оперативно-тактична авіація зс росії виконала 39 літаковильотів для авіаударів по обʼєктах на території Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Одеської областей. Зокрема сім літаковильотів було здійснено з застосуванням керованих авіаракет.
Крилаті ракети ворог випускав над акваторією Чорного моря з Ту-22 М3 та з Каспійського моря - Ту-95 МС.
Окрім того було завданоударів з ракетних берегових комплексів "Бастіон" з району в західній частині Криму.
Оперативна інформація за напрямками:
Донецький напрямок - захисники стримують наступ окупантів, які прагнуть оточити наші підрозділи в районах Сєверодонецька і Лисичанська.
Лиманський напрямок - окупанти наступають в районі Святогірська, щоб вийти на рубіж по річці Сіверський Донець. Там ворог тримає групи важких вогнеметних рот "Солнцепек" і веде інженерну розвідку місцевості, готуючись до можливого форсування.
Сєвєродонецький напрямок - ЗСУ ведуть важкі бої в східній і центральній частині міста. Ворог не шкодує людей і техніки і за підтримки артилерії веде штурм, щоб повністю взяти під контроль Сєвєродонецьк.
Бахмутський напрямок - в районах Комишувахи, Білогорівки, Миколаївки оборонці успішно відбивають наступ росіян. Противник застосовує штурмову авіацію.
Павлівський напрямок - ЗСУ завдали суттєвих втрат і змусили відступити кілька ворожих ДРГ, які рухались на напрямку Рівнополь – Новосілка.
Адвіївський, Курахівський, Запорізький напрямок - ворог веде вогонь по передньому краю оборони та намагається дістати до тилу наших військ.
Харківський напрямок - окупанти намагаються утримати зайняті позиції та не допустити просування захисників до державного кордону. Ведуть невпинний вогонь довкола Харкова.
Словʼянський напрямок - ЗСУ відкинули противника, який після перегруповання наступав у напрямках Великої Комишувахи, Вірнопілля, Дібрівного, Долини та Богородичного.
Південнобузький напрямок - росіяни зосередились на поліпшенні тактичного положення, ведуть постійний вогонь у бік наших позицій.Ворог активізував повітряну розвідку, причому задіяв зразу 12 безпілотних літальних апаратів.
Криворізький напрямок - ЗСУ стримують наступ у районі Лозового та Білої Криниці. Противник здійснює штурмовий натик за підтримки артилерії.
Миколаївський напрямок - окупанти обстріллють позиціх захисників уздовж всієї лінії зіткнення.
Волинський, Поліський, Сіверський напрямки - загалом ситуація без змін. Білоруси посилюють кордон і продовжили терміни перевірки до 11 червня, хоч раніше планували до 4 червня. З 22 червня військкомати Гомельської області уточнюють дані резервістів.
"На території Білорусі уздовж нашого кордону зберігається присутність окремих підрозділів збройних сил Росії, озброєних "Іскандер-М", зенітно-гарматники комплексами "Панцир С1", системами С400 і літаками. Загроза ракетних та авіаційних ударів з території Білорусі по Україні зберігається", – наголосив речник міністра оборони.
Як зазначив речник міноборони, в районі населенного пункту Тьоткіно (Курська область) перебувають повітряні десантники. Біля Нових Юрковичах (Брянська область) триває обладнання позицій.
У Чорноморській та Азовській зоні росіяни утримують 5 кораблів з можливим сумарним залпом до 34 ракет типу "Калібр". У криму нарощують систему ППО у населених пунктах Оленівка та Роздольне розгортають два дивізіони С300.
Мотузяник додав, що російстька піхота фактично не має шансів у боях проти наших захисників, тож окупанти спочатку нищать все на своєму шляху артилерію, і вже потім "героїчно" пускає піхоту.
Нагадаємо: Як повідомляв Генштаб ЗСУ, ворог почав бити по наземних об’єктах протикорабельними ракетами, основне призначення яких – ураження бойових кораблів та суден. Водночас інтенсивність застосування ракет типу "Калібр" стала меншою.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44