ЄС готовий до запровадження обмеження цін на російську нафту
Європейський союз готовий спробувати встановити стелю цін на російську нафту, заявила в президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.
Про це вона сказала в кулуарах саміту "Великої двадцятки" на Бали пише Bloomberg, інформує Інфокурс
"Ми ввели всі необхідні інструменти в Європейському союзі" – заявила в понеділок Урсула фон дер Ляєн.
За її словами, "важливо не лише спустошити військову скарбницю Росії", а також врахувати і те, "щоб багато вразливих країн мали прийнятний рівень цін.
Фон дер Ляйєн зауважила, що рівень цін ще не визначено.
ЄС ввів санкції щодо морського імпорту російської нафти, які набудуть чинності 5 грудня. У той же день ЄС і Великобританія мають намір заборонити своїм компаніям здійснювати перевезення, фінансування та страхування танкерів, які перевозять російську нафту, виняток робитимуть для нафти, яка дешевша за встановлену цінову стелю.
Нагадаємо: Нещодавно країни "Великої сімки" домовилися про встановлення цінового обмеження на російську нафту та нафтопродукти.
В останні місяці Індія та Китай збільшили закупівлю російської нафти з великими знижками, але жоден із них не підтримав обмеження. Згодом Індія заявила, що розгляне цей план.
Російські морські перевезення сирої нафти минулого тижня підскочили до пʼятимісячного максимуму, оскільки суднам, що залишають балтійські та арктичні порти, не вистачає часу, щоб дістатися ключових пунктів призначення до набуття чинності санкцій Європейського союзу.
Країни G7 та Австралія домовилися встановити граничну ціну на російську сиру нафту на фіксованому рівні, а не на плаваючому, що змінюється залежно від базових цін на нафту. Поки незрозуміло, на якому рівні буде встановлена ціна, але це буде фіксована цифра, а не дисконт щодо Brent, заявило джерело. Офіційні особи США зголосилися встановити обмеження на сиру нафту вище $60 за барель, що підвищить шанси на те, що Росія продасть хоча б частину свого експорту в рамках обмежень.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44