Україна готує альтернативний план у разі неможливості деблокади морських портів

Головна > Столиця > Україна готує альтернативний план у разі...
Author

Ольга Фединчік

15.06.2022, 15:53
Shares

1

Views

771

Україна готує альтернативний план у разі неможливості деблокади морських портів

agronews.ua

Україна розробила альтернативний план поводження з зерном на випадок, якщо не вдасться домовитися про деблокаду портів.

Про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі загальнонаціонального марафону на телеканаі Рада, пише Урядовий портал, інформує Інфокурс.

Стосовно ситуації з транспортуванням зернових через морські шляхи керівництво нашої держави продовжує спільно з міжнародними партнерами (ООН) працювати в цьому напрямі, зазначив заступник міністра.

"Сама ідея важлива і потрібна, без неї ми не зможемо реалізувати увесь експортний потенціал. І, зрозуміло, що для цього потрібно мати декілька факторів: це й достатньо протикорабельної зброї, і забезпечений гарантований військовий супровід. Тому продовжується робота в цьому напрямі. Коли будуть кінцеві узгоджені Україною деталі, можемо повідомити", – зазначив він.

Висоцький також пояснив, що є багато чинників, від яких залежить розмінування узбережжя.

"Це залежатиме від того, на якому етапі буде війна. Наша перемога – це зовсім інша швидкість. Якщо продовження бойових дій, це інші ризики. Тому усе варіюватиметься від зовнішніх факторів. Механізми є і досить швидкого розмінування, і навпаки. Тому горизонт важко окреслити", – зазначив він.

Разом з тим, Україна вже готує додаткові потужності зі зберігання, аби у варіанті відсутності експорту через порти була змога зберігати і минулорічні залишки, і новий врожай, який уже за місяць активно збиратиметься, додав Висоцький.

"Зважаючи на перехідні залишки з минулого року і на прогноз врожайності цього року, може бути дефіцит в межах 10–15 млн тонн. Тому зараз як план Б для зберігання збіжжя, в разі неможливості швидкого експорту, завозяться мобільні елеваторні банки та рукави, аби мати в резерві потенційне обладнання для зберігання цих додаткових тонн", – розповів він.

Загалом в Україні є тисячі елеваторних потужностей, і вони розподілені по всій території України.

Нагадаємо: Сполучені Штати Америки, щоб допомогти вивезти зерно з України залізничним шляхом, допоможуть у будівництві зерносховищ на українському кордоні, у вівторок заявив президент США Джо Байден. Він вважає, що зерно не можна експортувати Чорним морем, оскільки воно "буде підірване у воді".

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити