У Міноборони розробляють процедуру взяття на військовий облік жінок у режимі онлайн

Головна > Війна > У Міноборони розробляють процедуру взят...
Author

Марія Куренко

28.12.2021, 12:51
Shares

2

Views

962

 У Міноборони розробляють процедуру взяття на військовий облік жінок у режимі онлайн

slovoidilo.ua

Упродовж 2022 року Генеральний штаб Збройних сил України розробить низку документів, які зроблять процес військового обліку зрозумілим, прозорим та максимально зручним.

Про це заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила у Facebook, передає Інфокурс.

Вона наголосила, що облік - це не призов і не мобілізація.

"Наказ 313 не несподіваний. У березні цього року був прийнятий закон, який запровадив саме такий облік. Підтримали абсолютна більшість фракцій - тобто, це спільне парламентське рішення спрямоване на оновлення, удосконалення системи військового обліку. Наказ є виконанням цього закону. Військовий облік жінок був і раніше. Приміром, постановою КМУ від 1994-го передбачалось близько 40 професій/спеціальностей, що були підставою для взяття жінок на військовий облік. Що цікаво, до 2008-го було заборонено оприлюднювати цю постанову. З тих пір частина професій зникла, інші - з‘явились. Порядок взяття на військовий облік потребує оновлення та удосконалення", - зауважила Маляр.

Як пояснила заступниця міністра, необхідно "навести лад у військовому обліку та знати потенціал. Адже однією з багатьох проблем, яка стала очевидною у 2014, - це зруйнована система військового обліку" та додала, що не потрібно вже завтра йти до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати) для цього є цілий 2022 рік.

Маляр зазначила, що упродовж 2022 року Генеральний штаб створить низку документів, які зроблять процес військового обліку зрозумілим, прозорим та максимально зручним. Також будуть переглядатись вже чинні норми".

"Зараз ми працюємо над тим, щоб перевести в онлайн формат та автоматизувати цей процес - у частині, в якій це буде технічно можливо", - зазначила Маляр.

Нагадаємо: Міністерство оборони розширило перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок віком від 18 до 60 років на військовий облік як військовозобов'язаних. Про це йдеться в наказі міністерства №313, ухваленому 11 жовтня 2021 року, документ набрав чинності 17грудня.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив 26 грудня, що частину процесів, які здійснюються під час постановки на військовий облік, із 2022 року, імовірно, можна буде перевести в онлайн.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Російські війська минулої доби 19 разів обстріляли Донеччину - одна людина загинула, ще 6 поранені

Через влучання БПЛА у будівлю у Покровському районі, де проживали рятувальники, постраждало 4 співробітників ДСНС.

21.02.2024 - 10:21

Arrow
Theme

Війна

Вночі ППО знищили 23 з 23 БПЛА, які ворог використав для атаки на Україну

Усі 23 "шахеди" збито в межах Харківської, Полтавської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей.

20.02.2024 - 10:10

Arrow

Вас це може зацікавити