США закликали союзників посилити контроль за дотриманням санкцій проти Росії - WSJ
Офіційні особи США проводять дипломатичні переговори, щоб змусити основних партнерів росії запровадити санкції та торговельний контроль, оскільки експорт до країни різко зріс.
Про це пише The Wall Street Journal, інформує Інфокурс.
США та їхні союзники заявили про перші успіхи у своїй кампанії міжнародного тиску, яка порушила ланцюжки поставок збройних сил росії та призвела до різкого спаду її економіки. Але, за словами високопоставлених західних чиновників, так звані лазівки у санкціях і слабке забезпечення їхнього дотримання допомагають економіці росії та потенційно продовжують війну в Україні.
"Ми хочемо уникнути обходу як усередині Європи, так і з третіми країнами", – заявила комісар Європейської комісії з фінансових послуг Мейрід МакГіннес, чий офіс курирує політику санкцій ЄС.
Вона додала, що офіс вивчає європейські митні дані, щоб унеможливити випадки ухилення від сплати податків.
Щоб посилити обмеження, встановлені західними країнами, США направляють до іноземних столиць високопосадовців, їхня місія: ділитися розвідданими про схеми ухилення від санкцій, тихо погрожувати владі та фірмам, які чинять опір, каральними заходами і збирати інформацію про мережі, підозрювані в доставці вантажів до росії, кажуть джерела.
Міністр фінансів Джанет Єллен звернулася з цього приводу до своїх колег у "Великій двадцятці" на Балі минулого тижня.
Раніше цього місяця заступник міністра фінансів Воллі Адейемо відвідав Брюссель, Лондон та Париж. Елізабет Розенберг, помічник держсекретаря з фінансування тероризму та фінансових злочинів, нещодавно побувала в Японії з тією самою місією.
"Є публічні повідомлення про те, що росія активно відмиває гроші в арабському світі". Ми всі зацікавлені у запобіганні, розслідуванні та усуненні", - заявила Розенберг на конференції Союзу арабських банків наприкінці минулого місяця.
Дані про торгівлю за другий квартал показують, що експорт до росії багатьох найбільших економік світу скоротився більш ніж на 50% після санкцій, введених наприкінці лютого. Але експорт із багатьох із цих країн, включаючи традиційних союзників США, відновлюється, згідно з аналізом торгових даних, проведеним WSJ.
Так, експорт із Південної Кореї та Японії залишається нижчим за досанкційний рівень, але відновив майже третину своїх початкових втрат. ЄС також компенсував деякі з початкових спадів торгівлі. Західні офіційні особи та деякі високопосадовці стурбовані тим, що банки в Австрії, Чехії та Швейцарії ставляться до забезпечення дотримання санкцій поблажливо.
Нагадаємо: російські виробники нафти розширюють обхідні шляхи напередодні ембарго та цінових обмежень. Зокрема, виробники та китайські покупці вже використовують ту саму тактику, яка застосовується для транспортування іранської та венесуельської нафти, яка перебуває під санкціями США.
Cанкції, запроваджені західними країнами у відповідь на вторгнення москви до України, призвели до скорочення імпорту росії, пише Financial Times із посиланням на дані німецького аналітичного центру. Китай стає найбільшим експортером до росії.
Витрати на мобілізацію росії та вплив західних санкцій можуть призвести до провалу в прогнозах уряду щодо бюджету та виснаження резервів Москви до найнижчого рівня за останні роки, пише Reuters із посиланням на розрахунки аналітиків.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44