США та Україна підписали Меморандум про співробітництво у сфері ядерної та радіаційної безпеки
Ядерні регулятори США та України підписали Меморандум про співробітництво у сфері ядерної та радіаційної безпеки.
Про це повідомляє пресслужба ДІЯРУ, інформує Інфокурс.
"Меморандум передбачає продовження і поглиблення співробітництва, обмін досвідом і взаємодію між регулюючими органами України та США щодо питань регулювання та нагляду за безпекою та захищеністю ядерних установок і радіоактивних матеріалів, застосуванням гарантій, впливом на навколишнє середовище ядерних установок і радіоактивних матеріалів", - йдеться в повідомленні.
Як зазначається, у Меморандумі заплановано проекти спільних програм з низки важливих напрямків у сфері ядерної та радіаційної безпеки. Зокрема, йдеться про:
- вивчення практики США щодо оцінки безпеки майданчиків АЕС, зокрема розміщення малих модульних реакторів, з метою перегляду та оновлення відповідних нормативних вимог України;
- дослідження безпеки реакторних установок США з використанням передових технологій, які потенційно можуть бути застосовані в Україні;
- розробку керівництва з оцінки безпеки демонтажу конструкцій об’єкта "Укриття" під Новим безпечним конфайнментом;
- розробку методології оцінки безпеки пакувальних комплектів для перевезення радіоактивних матеріалів;
- підтримку діяльності Держатомрегулювання у плані посилення готовності та реагування на надзвичайні ситуації;
- зміцнення інфраструктури Держатомрегулювання для забезпечення виконання регуляторних функцій в умовах воєнного стану;
- модернізацію системи обліку джерел іонізуючого випромінювання;
- вивчення досвіду регуляторної діяльності US NRC з виведення з експлуатації видобувних і переробних об’єктів уранової галузі.
"Підписаний Меморандум – це логічне продовження тієї активної співпраці, що сьогодні реалізується між американським та українським ядерними регуляторами.", - зазначив Коріков.
Він додав, що Сполучені Штати Америки – наш надійний і стратегічний партнер, який має величезний досвід у сфері використання ядерної енергії та забезпечення ядерної та радіаційної безпеки: від розробки нових проектів реакторних установок, до поводження з відпрацьованим ядерним паливом та виведення з експлуатації уранових шахт.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44