Спікер ВР не отримував жодних повідомлень щодо підозри Порошенку - Геращенко
Народний депутат України, співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко стверджує, що спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук не отримував жодних офіційних повідомлень щодо підозри, висунутої на адресу п'ятого президента України, лідера "Євросолідарності" Петра Порошенка.
Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, повідомляє Інфокурс.
"Минулого тижня Генпрокуратура оголосила про підозру Петру Порошенку. Правда, сама пані генпрокурор при цьому самоусунулася, а цей сумнівний листочок підписав один із заступників. Стаття 482-2 КПК України вимагає, щоб "орган або посадові особи, які затримали народного депутата України, повідомили йому про підозру або застосували до нього запобіжний захід... негайно, але не пізніше 24 годин з моменту вчинення таких дій, повідомили про це голову Верховної Ради", - написала Геращенко.
Водночас Геращенко наголосила, що минулого тижня депутати направили спікеру Верховної Ради листа з проханням надати відповідні копії повідомлень щодо Порошенка.
"Сьогодні зранку завітали до Руслана Стефанчука. З’ясувалося, що він жодних офіційних повідомлень не бачив/не отримував, хоч від дня "підозри" пройшло вже не 24, а 124 години", - написала Геращенко.
Депутат додала, що це "чергове грубе порушення закону за сфабрикованою проти лідера опозиції справою".
Як повідомляє Інтерфакс-Україна, агентство надіслало запит до Державного бюро розслідувань (ДБР) з проханням роз'яснити ситуацію з процесуальними рішеннями, ухваленими бюро після повідомлення Порошенку про підозру.
В Офісі генпрокурора агентству поки що не вдалося отримати коментар щодо процесуальних дій у рамках висунутої Порошенку підозри. Також агентство не отримало інформації з Офісу генпрокурора щодо того, чи надсилали клопотання до суду про обрання запобіжного заходу Порошенку у вигляді арешту з альтернативою застави в 1 млрд грн та чи ухвалював суд якесь рішення щодо затримання Порошенка та доправлення до суду, як про це написали деякі ЗМІ.
Нагадаємо: 20 грудня, ДБР повідомило Порошенку про підозру в державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій. Державну зраду і сприяння терористичним угрупуванням йому інкримінують у так званій вугільній справі, фігурантами якої є нардеп Віктор Медведчук і ексміністр енергетики Володимир Демчишин, а також бізнесмен Кузява.
У зв'язку з неможливістю вручення письмового повідомлення про підозру особисто його було надіслано за місцем проживання, реєстрації, а також за місцем роботи.
Політик знаходиться У Польщі та обіцяє повернутися в середині січня.
24 грудня на брифінгу в Києві адвокат Порошенка Ігор Головань заявляв, що очікує на офіційну інформацію з Печерського районного суду та з Офісу генпрокурора щодо подання клопотання до суду про обрання запобіжного заходу Порошенку у вигляді арешту з альтернативою застави в 1 млрд грн у справі про постачання вугілля з окупованої території.
За словами Порошенко, ця справа є політичною.
Депутати Європейського парламенту закликали українську владу утримуватися від політичних переслідувань і вибіркового правосуддя, як за часів Віктора Януковича.
У посольстві США заявили, що "уважно стежать за справою проти колишнього президента". Аналогічну заяву зробили в посольстві Канади.
На захист Порошенка виступила також ПЦУ, оприлюднивши відповідну заяву.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44