росія мала змогу діалогу, але вона обрала насильство – генсек ОБСЄ

Головна > Війна > росія мала змогу діалогу, але вона обрал...
Author

Назар Лазебний

01.06.2022, 16:31
Shares

0

Views

847

росія мала змогу діалогу, але вона обрала насильство – генсек ОБСЄ

Генеральна секретарка ОБСЄ Гельґа Шмід

osce.org

Міжнародна спільнота, у тому числі в рамках ОБСЄ, пропонувала росії різні варіанти діалогу, однак рф зробила вибір на користь насильства і дій всупереч своїм зобов’язанням і нормам міжнародного права.

Про це заявила генеральна секретарка ОБСЄ Гельґа Шмід в в інтерв’ю Укрінформу.

"Варіанти для продовження діалогу були – у тому числі через ОБСЄ. Проте росія обрала насильство. Це – не провал якоїсь міжнародної організації, а очевидний вибір однієї країни діяти всупереч своїм зобов’язанням і нормам міжнародного права. Як наслідок, ми зіштовхуємося з викликами, які ще кілька місяців тому були немислимими. Це – виклик не лише для ОБСЄ, а й для більш широкої, багатосторонньої системи відносин", - заявила Шмід, коментуючи неспроможність ОБСЄ запобігти масштабному вторгненню рф в Україну.

За словами генеральної секретарки ОБСЄ, вона була шокована, отримавши перші повідомлення про відкритий воєнний напад російської федерації на Україну:

"Як і мільйони людей в усьому світі, я була шокована. Воєнний напад росії на Україну є абсолютно жахливим. Наслідки для народу України – важкі. І страждання, спричинені цим неспровокованим насильством, величезні", - зауважила Шмід.

Вона вказала на те, що дуже багато зусиль було спрямовано на підтримку діалогу – на чолі із США, НАТО, ЄС. Країни - учасниці ОБСЄ також запропонували відкинути всі розбіжності з метою просування всеохоплюючого діалогу. А 8 лютого чинний голова ОБСЄ запустив ініціативу Оновленого діалогу ОБСЄ щодо європейської безпеки, яка мала на меті сприяти зміцненню довіри, прозорості та співробітництва.

"У росії були варіанти. росія обрала силу. Отже, сьогодні ми переживаємо війну, яка здавалася немислимою в Європі в ХХІ столітті, з критичними наслідками для України, а також для решти регіону ОБСЄ та за його межами", - заявила Шмід.

Нагадаємо: ОБСЄ оголосила про закриття Спеціальної моніторингової місії в Україні. Це рішення стало наслідком відсутності консенсусу на Постійній раді ОБСЄ 31 березня 2022 року щодо продовження мандату місії.

Напередодні місія ОБСЄ опублікувала звіт, у якому повідомила, що знайшла в Україні докази воєнних злочинів, які вчинила Росія.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити