Путін заявив, що росія сприятиме експорту зерна з України тількики після зняття обмежень з рф

Головна > Енергетика > Путін заявив, що росія сприятиме експорт...
Author

Назар Лазебний

20.07.2022, 11:06
Shares

0

Views

1 406

Путін заявив, що росія сприятиме експорту зерна з України тількики після зняття обмежень з рф

agropolit.com

Росія сприятиме експорту продовольства з України після зняття санкцій для поставок зерна з рф.

Про це заявив президент росії володимир путін в Тегерані після переговорів з президентами Ірану й Туреччини, пише Le Monde, інформує Інфокурс

"Ми сприятимемо вивезенню українського зерна, але виходимо з того, що й усі обмеження, пов'язані з можливими поставками на експорт російського зерна, будуть зняті" - сказав він журналістам у Тегерані.

При цьому він нагадав, що США вже зняли низку обмежень, зокрема на постачання російських добрив.

"Як ви знаєте, скажімо, обмеження, пов'язані з поставками на світовий ринок російських добрив, американцями фактично знято. Сподіваюся, що те саме, якщо вони щиро хочуть покращити ситуацію на світових ринках, станеться і з поставками на експорт російського зерна", - заявив путін.

Для поліпшення ситуації на міжнародних продовольчих ринках, потрібно дозволити поставки російського зерна на експорт, заявив він.

"Експортний потенціал 30 млн т зернових, за результатами поточного року буде 50", – повідомив президент рф.

Напередодні Financial Times повідомила, що чотиристороння угода, щодо забезпечення безпечного проходження українського зерна через Чорне море може бути підписана найближчими днями. Наразі між Україною і рф залишаються розбіжності, щодо безпеки портів і суден уздовж експортного шляху. Як пише видання, росія та Україна домовилися контролювати судна, які прямують до/з портів, включаючи Одесу, у двох контрольних центрах (один у Стамбулі, другий на Чорному морі). Лишається питанням, хто представлятиме росію у центрі моніторингу Чорного моря, який, ймовірно, буде в Одесі. У той час як офіційні особи з Туреччини, України, Росії та ООН будуть стежити за суднами в центрі управління в Стамбулі, Москва наполягає на тому, щоб її представниками у центрі моніторингу Чорного моря були офіційні особи з колишньої радянської країни.

Зі свого богу рф запевняє, що не завдасть ударів по вантажних суднах, які вивозитимуть українське зерно, проте українську сторону не цілком переконала пропозиція безпечного проходу, і вона воліє мати гарантії росії щодо не нападу на її порти.

FT з посиланням на джерелами в ЄС пише, що українські чиновники припустили, що контури угоди можуть бути узгоджені в найближчі кілька днів, але відсутність згоди щодо ключових питань означає, що до відновлення поставок може минути три тижні.

У свою чергу президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, сподівався отримати гарантії безпеки від Путіна на тристоронньому саміті в Тегерані.

Росія вимагала від Заходу скасувати санкції, які, за її словами, підірвали її власний експорт сільськогосподарської продукції в рамках будь-якої потенційної угоди. Нові санкції ЄС у сьомому пакеті, які обговорюються проти Сбербанку, передбачають вилучення операцій з продуктами харчування. Брюссель також має намір узгодити заходи, які звільнять торгівлю продовольством і добривами від існуючих санкцій проти Москви, намагаючись звільнити експорт з Росії.

Нагадаємо: Раніше США, ЄС та інші країни неодноразово наголошували, що їхні санкції не стосуються продовольства, яке постачається в рф або з неї. Зокрема, Мінфін США опублікував офіційні роз’яснення з цього приводу.

Напередодні зустрічі в Стамбулі голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що переговори про розблокування експорту українського зерна перебувають на фінальній стадії.

Київ все ще має певні побоювання щодо ролі Анкари, враховуючи явне небажання Туреччини перехоплювати судна, що перевозять зерно, яке, за словами України, було вкрадено у її фермерів. Цього місяця Туреччина затримала судно "Жибек Жоли" під російським прапором на запит України, щоб відпустити його через кілька днів.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити