Перший транш від ЄС за програмою Ukraine Facility  Україна отримає у березні

Головна > Політика > Перший транш від ЄС за програмою Ukraine...
Author

Марія Куренко

06.02.2024, 10:40
Shares

4

Views

459

Урсула фон дер Ляйен приедет в Киев 9 мая – о чем будет говорить с Зеленским
Shutterstock

ЄС планує розпочати у березні виплати у межах політичної угоди про виділення Україні 50 мільярдів євро.

Про це повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн усоцмережі X.

“Політична угода про виділення Україні 50 мільярдів євро — це великий крок уперед. Європа дотримується свого слова. Ми продовжимо надавати вкрай необхідне фінансування та забезпечувати передбачуваність для нашого хороброго партнера та перспективного члена. Плануємо розпочати виплати у березні”, — написала вона.

Водночас прем'єр-міністр України Денис Шмигаль привітав досягнення Європейським парламентом та Радою Євросоюзу політичної угоди щодо створення програми Ukraine Facility.

Він зауважив, що всі 27 країн-членів ЄС проголосували за цю програму підтримки України. За його словами, це демонстрація єдності Європи в підтримці України та чіткий сигнал для росії, що її стратегія, — почекати поки підтримка союзників України припиниться, — не працює.

За його словами, таким чином ЄС демонструє свою важливу роль у відновленні та модернізації і підтверджує, що підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно.

"— це не лише про гроші, але і про трансформацію нашої країни. Це план із запровадження європейських правил та норм, які наближають нас до членства в ЄС", — підкреслив Шмигаль.

Нагадаємо: 20 червня 2023 року Європейська комісія запропонувала перегляд багаторічного бюджету ЄС на 2021-2027 роки, включаючи створення в ньому Українського фонду та програму Стратегічних технологій для Європейської платформи.

Лідери всіх 27 країн ЄС під час спеціальної зустрічі Європейської ради 1 лютого 2024 року одностайно підтримали створення Українського фонду та підтримали виділення пакету допомоги Україні у розмірі 50 млрд євро.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Ворог гатить по Харківщині з різних видів озброєння, за добу дістали поранення 4 особи

Внаслідок ворожого авіаційного обстрілу ФАБ-500 села Осинове Куп’янського району пошкоджена переправа

01.03.2024 - 10:04

Arrow
Theme

Війна

У лютому Міноборони допустило до використання у військах 60 зразків озброєння

Так серед нових зразків ОВТ, є декілька засобів РЕБ, зокрема, так звані "окопні" радіоелектронні засоби, які дозволять ефективно протидіяти ворожим FP...

29.02.2024 - 13:50

Arrow

Вас це може зацікавити