Новим генеральним секретарем НАТО може стати прем'єр Нідерландів Марк Рютте

Головна > Політика > Новим генеральним секретарем НАТО може с...
Author

Марія Куренко

18.06.2024, 21:20
Shares

2

Views

424

nos.nl

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте стане новим генеральним секретарем НАТО.

Як повідомляє NOS, президент Румунії Клаус Йоганніс найближчим часом має зняти свою кандидатуру, відкривши шлях Рютте.

“Марк Рютте стане новим генеральним секретарем НАТО. Тепер, коли Угорщина також повністю підтримує кандидатуру Рютте, залишається лише дочекатися відкликання кандидатури ще одного кандидата – президента Румунії Йоганніса. Інсайдери підтверджують NOS, що Йоганніс зробить це у короткостроковій перспективі”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що нинішній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що питання щодо вибору нового генсекретаря вже майже завершено, і назвав Рютте “сильним кандидатом”.

Як повідомляє NOS, після того, як Угорщина повністю підтримала кандидатуру Рютте, Йоганнісу залишилося лише зняти свою кандидатуру. Тепер Рютте матиме необхідну підтримку усіх країн-членів НАТО, щоб замінити Столтенберга на посаді генсека Альянсу.

Формальної процедури призначення генерального секретаря саміту НАТО не існує, але для цього потрібна згода всіх 32 членів Альянсу.

Рютте стане четвертим нідерландським генеральним секретарем НАТО. Перед ним були Дірк Стіккер, Йозеф Лунс і Яап де Хооп Схеффер. Де Хооп Схеффер був генеральним секретарем з 2004 по 2009 рік.

Термін повноважень Генерального секретаря становить чотири роки, після чого може відбутися повторне призначення. Термін повноважень Столтенберга продовжувався чотири рази, тобто він залишатиметься на посаді до 1 жовтня.

Нагадаємо: Прем'єр Нідерландів Марк Рютте мав “хорошу розмову” з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, що стало для нього великим кроком на шляху до посади генсекретаря НАТО. Зустріч Рютте з Орбаном відбулася в Брюсселі 17 червня на полях неформальної зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі. Протягом кількох місяців було блокування Угорщиною кандидатури Рютте на пост генсека НАТО.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Ворог штурмував у районах Нью-Йорка та Торецька, а також неподалік населених пунктів Північне та Залізне

На Покровському напрямку нашими захисниками відбито 41 атаку,загарбники намагалися витіснити українські підрозділи і

24.07.2024 - 08:02

Arrow
Theme

Економіка

Меморандум про співпрацю у сфері безпілотників підписали "Антонов" та Boeing 

Угода демонструє постійні зусилля компанії щодо пошуку нових можливостей для роботи з українською промисловістю.

23.07.2024 - 10:01

Arrow

Вас це може зацікавити