НБУ тримає оборону: нові обмеження по виводу іноземної валюти
В Україні продовжують діяти валютні обмеження, введені НБУ з метою недопущення масового виводу капіталу за кордон в умовах воєнного стану.
Однак, як виявилось, діючі обмеження не були достатніми.
Так, за повідомленням Національного банку України за період з початку березня по 18 квітня 2022 року з України було виведено 2,6 млрд. дол США. НБУ зафіксувало значні обсяги купівлі валюти банками для розрахунків із міжнародними платіжними системами, що створює певний додатковий тиск на валютний ринок.
Враховуючи такі тенденції, НБУ прийнято рішення (Постанова № 78 від 20.04.2022) ввести наступні обмеження щодо транскордонних операцій громадян, які використовувались як лазівки, для "інвестування" за кордон:
- фізичні особи можуть купувати активи, які безпосередньо конвертуються (обмінюються) на грошові кошти та належать до операцій «quasi cash», використовуючи лише власну іноземну валюту, у межах ліміту 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті). Здійснення операцій «quasi cash» із рахунків, відкритих у банках в національній валюті тимчасово заборонено.
Quasi cash операції - це операції з переводу грошових коштів з банківських карт, які банками прирівнюються до зняття гротівки. Інакше кажучи - це операції, кінцевою ціллю яких не є купівля товарів чі послуг, а трансформація коштів, що знаходяться на картці в інші платіжні засоби. До таких операцій належать: поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів (в тому числі криптовалюти), купівля лотерейних білетів та подарункових сертифікатів тощо.
- транскордонні Р2Р (між картками фізичних осіб) перекази можливі в межах ліміту 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті).
В той же час, з метою підтримки вимушених переселенців НБУ дозволив фізичним особам в межах окремого ліміту у 100 тис. грн на місяць здійснювати транскордонні Р2Р-перекази з рахунків, відкритих у банках у національній валюті.
Національний банк вкотре наголосив, що валюні обмеження не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості товарів, робіт та послуг, які можуть здійснюватися без обмежень.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44