Країни G7 погоджуються, що Росія відповідальна за продовольчу кризу у світі

Головна > Культура > Країни G7 погоджуються, що Росія відпові...
Author

Олександр Талов

24.06.2022, 18:45
Shares

0

Views

926

Країни G7 погоджуються, що Росія відповідальна за продовольчу кризу у світі

Російський військовий охороняє зерносховище біля пірсу в порту м. Маріуполь AP

На сьогоднішній зустрічі міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів Америки, а також Верховний представник Європейського Союзу знову рішуче засудили війну Росії, що триває, проти агресія проти України.

Про це йдеться у комюніке, випущеному після зустрічі міністрів закордонних справ країн "Великої сімки", також зазначається, що Росія посилює проблему глобальної продовольчої безпеки, інформує Інфокурс.

На зустрічі йшлося про провину Росії в загостренні світової продовольчої кризи внаслідок війни. Міністри закордонних справ G7 ясно дали зрозуміти, що війна Росії проти України посилює відсутність продовольчої безпеки, в тому числі через блокаду Чорного моря, бомбардувань елеваторів та портів, а також шкоду сільськогосподарській інфраструктурі України.

"Міністри відкинули неправдиву інформацію та дезінформацію Росії про санкції. Усі санкції G7 передбачають винятки, що дозволяють російським продовольчим та сільськогосподарським продуктам виходити на світові ринки", - зазначається у заяві.

Міністри закордонних справ G7 закликали Москву припинити атаки та погрози та відкрити українські чорноморські порти для експорту продовольства. Вони висловили свою підтримку зусиллям Організації Об'єднаних Націй щодо термінового відкриття Чорноморського зернового маршруту та плану дій Європейської комісії з маршрутів солідарності ЄС – Україна (№Маршрути солідарності") для перевезення зерна автомобільним, залізничним та морським транспортом до країн світу, ринки, у яких активно роблять свій внесок країни G7 .

Міністри закордонних справ G7 підтвердили свою непохитну підтримку України, включаючи військову та оборонну допомогу, поки вона необхідна. Вони пообіцяли гуманітарну допомогу, підтримку реконструкції та стабілізації України, а також зміцнення стійкості сусідніх країн, особливо Молдови, яка особливо постраждала від напливу українських біженців. Вони також вітали рішення Ради Європи надати Україні та Молдові статус кандидата в члени ЄС, а також статус кандидата в ЄС Грузії з певним шляхом до набуття статусу кандидата.

Нагадаємо: Раніше Держдепартамент США також опублікував заяву, в якій йдеться про те, що Росія несе основну відповідальність за глобальну продовольчу кризу.

"Брак продовольства почав посилюватися ще до вторгнення [в Україну], а війна, оголошена Путіним, посилила цю тенденцію. Росія атакує українські зернові поля, нападає на торгове судноплавство на Чорному морі та блокує український зерновий експорт. Росія також експропріює українське зерно для отримання вигоди, крадучи його з українських складів... Усі ці дії посилили становище із продовольчою безпекою у всьому світі", – йдеться у заяві Держдепартаменту.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель, виступаючи 6 червня на засіданні Ради Безпеки ООН також заявив, що Росія несе одноосібну відповідальність за цю продовольчу кризу, незважаючи на кремлівську кампанію брехні та дезінформації.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити