Китай створив технологію по перетворенню сонячної енергії в рідке паливо
Китай здійснив великий прорив в розробці технології з перетворення сонячної енергії в рідке паливо, виконавши проєкт з виробництва рідкого продукту з вмістом метанолу 99,5%.
Про це передає CCTV.
Над проектом в Китаї почали працювати ще в 2001 році.
Це перша в світі спроба в великих масштабах синтезувати пряме сонячне світло. Якщо проект буде запущений на повну потужність, він зможе виробляти 1500 тонн метанолу на рік, споживати 2000 тонн вуглекислого газу і виробляти 15 мільйонів кіловат-годин електроенергії .
Метанол виробляють в процесі синтезу з оксиду вуглецю і водню на каталізаторі. Водень для цього отримують в процесі електролізу води, для чого і потрібна енергія, зокрема - від сонячного світла.
Таким чином, за допомогою електрики з фотоелементів дослідникам вдалося синтезувати рідкий продукт з вмістом метанолу на рівні 99,5%.
Річний обсяг виробництва метанолу в Китаї становить близько 80 мільйонів тонн, а в 2019 році на Китай припадало 29 відсотків світових викидів CO2. Якщо використовувати сонячне паливо для синтезу метанолу, можна щорічно скорочувати сотні мільйонів тонн CO2.
Якщо проєкт буде прийнятий і, це може скоротити викиди діоксиду вуглецю на сотні мільйонів тонн на рік.
Нагадаємо: Згідно звіту Міжнародного енергетичного агентства, "зелені" джерела можуть виробляти третину світової електроенергії до 2025 року.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44