До кінця 2022 року жінки в Україні мають стати на військовий облік

Головна > Політика > До кінця 2022 року жінки в Україні мають...
Author

Марія Куренко

23.12.2021, 17:20
Shares

2

Views

795

До кінця 2022 року жінки в Україні мають стати на військовий облік

nta.ua

Міністерство оборони затвердило перелік професій, представниці яких повинні будуть стати на обов'язковий облік військовозобов'язаних. Відповідний наказ №313 Міноборони ухвалено 11 жовтня 2021 року.

17 грудня 2021 року набрав чинності Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних.

Перелік затверджений наказом Міноборони від 11.10.2021 р. №313 (опублікований в "Офіційному віснику України", 2021, №96 від 17.12.2021).

Повний перелік професій за посиланням.

До переліку ввійшла велика кількість популярних професій, зокрема, медики, фармацевти, юристи, програмісти, соціальні працівники, менеджери, бухгалтери, журналісти, музиканти, працівники ресторанів та готелів, рекламники тощо. Приведення нормативно-правових актів у відповідність із наказом головнокомандувач Збройних сил України має забезпечити у шестимісячний термін з дня набрання документом чинності.

Згідно зі ст. 28 Закону про військовий обов'язок граничний вік у запасі - до 60 років.

Адміністративні стягнення за ухилення від постановки на військовий облік до кінця 2022 року не застосовуватимуться до жінок та їхніх роботодавців.

Про це начальник управління персоналу штабу КСВ ЗСУ Роман Горбач повідомив під час брифінгу в Києві.

“Керівним складом Збройних сил України проаналізовано і ухвалено рішення щодо реалізації взяття на військовий облік військовозобов’язаних жінок. Визначено терміни - до кінця 2022 року провести цю роботу. Одразу звертаю увагу, що до кінця 2022 року жоден керівник підприємства, організації, де працюють жінки, які мають стати на військовий облік, а також самі жінки, які мають ставати на військовий облік, до цього часу однозначно не будуть притягуватися до жодної відповідальності. Тобто адміністративні санкції з боку начальників територіальних центрів контактування до них застосовуватися не будуть”, - поінформував Горбач.

За його словами, завдяки такому кроку ЗСУ отримає чітке уявлення щодо того, фахівці яких дефіцитних військово-облікових спеціальностей у разі необхідності можуть бути використані для оборони.

Так було зазначено, що військовий облік та призов на військову службу – це різні речі. Постановка на військовий облік не передбачає призов жінок на військову службу, в тому числі і під час мобілізації. Жодна жінка, без її згоди, не буде примусово призвана на військову службу. Раніше обов’язок постановки на військовий облік і так було встановлено для жінок, що пройшли військову службу, закінчили військову кафедру або мають медичну спеціальність, але за 6-ть хвиль мобілізації (200 тис. громадян) жодна жінка не була призвана на військову службу без її згоди. Однак, жінки, як і чоловіки можуть бути призвані на військові збори для підвищення кваліфікації.

Ухилення від постановки на військовий облік тягне за собою накладення штрафів у розмірах 850-1700 гривень — на жінку; 5100-8500 гривень — на роботодавця.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Ворог гатить по Харківщині з різних видів озброєння, за добу дістали поранення 4 особи

Внаслідок ворожого авіаційного обстрілу ФАБ-500 села Осинове Куп’янського району пошкоджена переправа

01.03.2024 - 10:04

Arrow
Theme

Війна

У лютому Міноборони допустило до використання у військах 60 зразків озброєння

Так серед нових зразків ОВТ, є декілька засобів РЕБ, зокрема, так звані "окопні" радіоелектронні засоби, які дозволять ефективно протидіяти ворожим FP...

29.02.2024 - 13:50

Arrow

Вас це може зацікавити