Депутати Європарламенту звернулися до української влади з закликом утримуватися від політичних переслідувань і вибіркового правосуддя, щодо підозри Порошенку

Головна > Столиця > Депутати Європарламенту звернулися до ук...
Author

Назар Лазебний

23.12.2021, 15:51
Shares

3

Views

477

Депутати Європарламенту звернулися до української влади з закликом утримуватися від політичних переслідувань і вибіркового правосуддя, щодо підозри Порошенку

rt.com

Депутати Європейського парламенту закликали українську владу утримуватися від політичних переслідувань і вибіркового правосуддя, як за часів Віктора Януковича. Про це йдеться у листі групи депудатів Європарламенту, з яким вони звернулися до української влади у зв’язку зі звинуваченнями у держзраді колишнього президента Петра Порошенка.

Відповідну заяву оприлюднила народний депутат, голова Комітету ВР з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе у Facebook, переда' Інфокурс.

"Ми рішуче закликаємо компетентні органи України утримуватися від можливого політично вмотивованого переслідування і уникати навіть натяків на повернення до відомих у минулому практик вибіркового правосуддя і політично мотивованих переслідувань у країні, яка прагне європейської інтеграції і, зокрема, перебуває у процесі впровадження всеосяжної реформи судової системи, що має сприяти безперечному застосуванню верховенства права без сумнівів щодо політичного впливу", - йдеться в заяві.

У заяві зазначається, що депутати висловлюють сподівання, що українські правоохоронні органи, зокрема Державне бюро розслідувань і Офіс генерального прокурора, "не стануть знаряддям боротьби з політичними опонентами нинішньої влади шляхом висунення обвинувачень у "державній зраді" та "фінансуванні тероризму".

"Будь-які політичні розбіжності повинні вирішуватися шляхом відкритих політичних дебатів і виборів як демократичного інструменту, а не шляхом вибіркового правосуддя. Ми закликаємо українську владу до реалізації європейського вибору України та невпинно залишатися на безкомпромісному шляху судової реформи", - йдеться у документі.

Євродепутати наголосили, що українцям зараз критично важливо залишатись згуртованими, з огляду на стягнення Росією сил до кордонів України та агресивні заяви лідерства РФ.

"Ми продовжуємо твердо стояти на підтримку України та її народу на засадах солідарності, твердої підтримки, відданості та дружніх порад", – зазнчили європарламентарі.

Документ підписали шість євродепутатів із Литви, Польщі та Німеччини, його направлено на розгляд генеральному прокурору України Ірині Венедіктовій, міністру юстиції Денису Малюсьці, главі Офісу президента Андрію Єрмаку, голові комітету Верховної Ради з питань інтеграції в ЄС Іванні Климпуш-Цинцадзе та співголові комітету парламентської асоціації Україна-ЄС Вадиму Галайчуку.

Нагадаємо: На захист Порошенка виступила також ПЦУ, оприлюднивши відповідну заяву.

"Ми поділяємо занепокоєння як у суспільстві, так і серед міжнародних союзників та партнерів України щодо обвинувачення колишнього глави держави у зраді. В час, коли суспільство поділене на політичному ґрунті, а супротивник скупчує біля кордонів війська і демонструє готовність до відкритого наступу, на наше переконання всім, від кого залежить розгляд цього питання, слід бути особливо пильними, неупередженими, пам’ятати про наслідки своїх рішень", - вважають у ПЦУ.

У посольстві США заявили, що "уважно стежать за справою проти колишнього президента". Аналогічну заяву зробили в посольстві Канади.

Підозра Порошенку в "вугільній справі" була підписана цього понеділка. Політик знаходиться У Польщі та обіцяє повернутися в середині січня.

За версією слідства, Порошенко в 2014 році вступив у змову з Віктором Медведчуком і низкою інших осіб, зокрема серед влади Росії, щоб відмовитися від вугілля з ПАР. Слідчі вважають, що Порошенко тиснув на Міненерго, щоби замість африканського вугілля на вимогу Росії купували вугілля у двох підприємств, що розташовані на тимчасово окупованих територіях і контролювалися терористами.

За словами Порошенко, ця справа є політичною.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

Німецька Quantum-Systems відкрила новий завод з виробництва БпЛА в Україні

Нове підприємство Quantum-Systems, на якому до кінця року буде працювати до 100 осіб, зможе виготовляти до 1000 дронів на рік

19.04.2024 - 14:21

Arrow

Вас це може зацікавити