Британські компанії допоможуть Україні, обслуговуванням протимінних кораблів з ремонтом артилерії та виробництвом дронів

Головна > Економіка > Британські компанії допоможуть Україні, ...
Author

Олександр Талов

18.12.2023, 16:47
Shares

1

Views

901

Україна та Великобританія домовились укласти угоду про цифрову торгівлю -  портал новин LB.ua
lb.ua

Уряд Великої Британії та представники британської оборонної промисловості здійснили свою першу торговельну місію до України, у ході якої були підписані угоди, зокрема щодо обслуговування протимінних кораблів, ремонту артилерії та виробництва безпілотників.

Про це йдеться упресрелізі сайтібританського Уряду, інформує Інфокурс.

"Спільна торговельна місія, яку очолили Міністерство у справах бізнесу та торгівлі та Міністерство оборони, відбулася 13-14 грудня та ґрунтувалася на стійкій і безперервній підтримці Великої Британії у сфері оборони України з моменту путінського вторгнення в 2014 році", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що зустрічі в Києві відбулися після дискусій на Міжнародній виставці оборонного та безпекового обладнання у Лондоні у вересні щодо потенційного партнерства між британськими та українськими компаніями оборонного та безпекового сектору"

Зазначається, що за підсумками зустрічей між британськими оборонними компаніями і українським урядом було підписано низку угод.

Зокрема, Міністерство оборони України уклало з компанією Babcock трирічний контракт на підтримку та обслуговування двох протимінних кораблів "Черкаси" та "Чернігів" для ВМС України після їх передачі від Королівського військово-морського флоту Великої Британії. Це відбулося після заснування компанії Babcock Ukraine з відкриттям офісу в Україні.

Крім того, BAE Systems і AMS Integrated Solutions Ltd підписали угоду, яка дозволить їм надавати спеціалізовану підтримку артилерійських систем безпосередньо ЗСУ в Україні. Згідно з угодою, артилерійські системи, передані урядом Великої Британії, можуть бути відремонтовані і обслуговуватися в існуючих центрах технічного обслуговування AMS в Україні, де працюють українські інженери.

Крім того, компанія Thales підписала меморандум про взаєморозуміння з українською компанією Aerodrone, яка займається розробкою безпілотних авіаційних систем, "що дозволить об'єднати найкращі українські та північноірландські інженерні розробки для створення нових спроможностй для Збройних сил України".

За словами заступника Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганни Гвоздяр, Україна нині активно нарощує темпи виробництва власного озброєння. Пріоритетними напрямками є боєприпаси, дрони, РЕБ/РЕР, роботизовані системи. Але українським підприємствам – як державним, так і приватним, для розвитку виробництва потрібна підтримка партнерів.

"Оборонне виробництво України цьогоріч зросло втричі у порівнянні з першим роком повномасштабного вторгнення. Ми розраховуємо, що у 2024-му зможемо наростити виробництво в шість разів проти цього року. Втім, для нас вкрай важливі підтримка і партнерство для спільного стримування російської агресії на глобальному рівні. Наші інтереси в міжнародному співробітництві: спільне виробництво, обмін технологіями, постачання комплектуючих. Це не про благодійність – це про рівноцінне партнерство», –сказала Ганна Гвоздяр."

Нагадаємо: BAE Systems plc – британське транснаціональне підприємство, що спеціалізується на оборонній та аерокосмічній галузях, а також на інформаційній безпеці.

У серпні Президент Володимир Зеленський зустрівся у Києві з представниками транснаціональної компанії BAE Systems, яка веде діяльність у галузях виробництва зброї, безпеки та аерокосмічній сфері.

За підсумками зустрічі було підписано Угоду про співпрацю з локалізації виробництва озброєнь BAE Systems між Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України та BAE Systems.

Також було підписано Рамкову угоду про співпрацю щодо ремонту, запасних частин та виробництва нових легких гармат L119 між Міністерством оборони України та BAE Systems.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити