Події в Ізраїлі не похитнуть підтримку України – Єврокомісія
Ситуація на Близькому Сході не вплине на підтримку та допомогу, яку Євросоюз надає Україні.
Як повідомляє ЄП, про це на брифінгу в Брюсселі у понеділок заявив речник Єврокомісії Ерік Мамер, інформує Інфокурс.
На питання, як напад терористів ХАМАС на Ізраїль може змінити підтримку України з боку країн ЄС, речник відповів:
"Ніщо і за жодних обставин не вплине на підтримку, яку ЄС надає Україні. У цьому не може бути жодного сумніву".
Він додав, що президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час промови у суботу підтвердила, що "ЄС стоятиме з українським народом стільки, скільки буде потрібно у війні проти Росії".
Водночас речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано окремо прокоментував, чи стане можливий зв’язок між подіями в Україні та Ізраїлі, а також можливі спроби Росії використати цю ситуацію на свою користь, темою екстреної зустрічі глав МЗС Євросоюзу у вівторок.
За його словами, міністри під час зустрічі щоразуобговорюють події в Україні через їхню важливість. Ідея зустрічі 10 жовтня –обговорити, що трапилося в Ізраїлі, і якою "повинна бути відповідь Євросоюзу у цьому контексті".
"Звичайно, незалежно від цього Росія намагається використати все, що відбувається у міжнародній сфері: або щоб розпалити нестабільність, або щоб скористатись нею для посилення своєї кампанії проти України. Але це не означає, що увага Євросоюзу буде перефокусована від України", – додав Стано.
Нагадаємо: Вранці в суботу, 7 жовтня, спалахнув наймасштабніший за останні роки ізраїльсько-палестинський конфлікт, бойовики ХАМАС прорвали прикордонний барʼєр Ізраїлю, поки деякі ізраїльські солдати вирушили додому, щоб відсвяткувати єврейське свято Сімхат Тора. Станом на вечір 8 жовтня. Кількість загиблих в Ізраїлі внаслідок нападу ХАМАСу перевищила 700 осіб,понад 2200 дістали поранень.
Українська розвідка попереджає, що РФ готується додискредитації України, щоб вплинути на ставлення союзників і надання західної зброї, для чого російські окупанти передали бойовикамХАМАСу захоплену під час бойових дій в Україні трофейну зброю, виготовлену в США та ЄС.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44