Японія та ЄС проти повної заборони експорту до росії
Японія та Європейський Союз виступають проти повної заборони всього експорту до росії. На думку дипломатів ЄС та Японії ця пропозиція "просто нездійсненна".
Про це пише видання Financial Times із посиланням на відповідні документи, інформує Інфокурс.
За даними FT, заява лідерів G7, яка готується до зустрічі в Хіросімі наступного місяця, містить обіцянку замінити поточний режим секторальних санкцій проти рф на повну заборону експорту з кількома винятками, пише видання. Зокрема, пропонується зробити винятки для сільськогосподарської, медичної та іншої продукції.
Це відбувається на тлі невдоволення Вашингтона існуючою системою санкцій, черех наявність багаточислених лазівок, що дозволяють росії імпортувати західні технології
Представники Японії та країн ЄС на підготовчій зустрічі минулого тижня припустили, що такий крок неможливий.
"На наш погляд, ця пропозиція просто нездійсненна", — сказав один із чиновників на умовах анонімності.
Інші менш суперечливі пропозиції — це додаткові заходи щодо обмеження "ухилення та обходу" існуючих санкцій та проти тих, хто "навмисне підтримує фінансування війни росією". Боротьба з ухиленням та обходом санкцій перебуває в центрі уваги США, Великої Британії, ЄС та інших союзників, при цьому посилився тиск на такі держави, як Туреччина, ОАЕ та країни Центральної Азії, які збільшили торгівлю з росією після запровадження західних санкцій.
Лідери G7 зустрінуться в Хіросімі 19 травня на триденному саміті, присвяченому наслідкам війни росії проти України, економічній безпеці, зеленим інвестиціям та Індо-Тихоокеанському регіону.
Як зазначається, Рада національної безпеки Білого дому відмовилася коментувати розмови з партнерами по G7, заявивши, що США продовжать шукати способи притягнути РФ до відповідальності.
Нагадаємо: 4 лютого Рада Євросоюзу офіційно затвердила обмеження цін на нафтопродукти, які експортуються або походять з рф. Гранична ціна російських нафтопродуктів зі знижкою, наприклад мазуту, наразі становить 45 доларів за барель, а для преміальних продуктів, як-от дизельного пального — 100 доларів. Це максимальні ціни, за якими дозволено перевозити морем до третіх країн нафтопродукти з рф. Вони почали діяти з 5 лютого 2023 року.
3 грудня 2022 року Рада ухвалила рішення , яке встановило граничну ціну на сиру нафту на рівні 60 доларів США за барель.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.
22.11.2024 - 09:46
Війна
Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21.11.2024 - 10:35