Сі Цзіньпін, Емманюель Макрон та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зустрілись у Парижі
Лідер Китаю Сі Цзіньпін, президент Франції Емманюель Макрон та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зустрілись у Парижі, де обговорили війну Росії в Україні та ескалацію на Близькому Сході.
Про це Урсула фон дер Ляєн повідомила на брифінгу за підсумками зустрічі.
"Ми покладаємося на Китай, аби він використав увесь свій вплив на Росію, щоб зупинити російську війну проти України", — сказала фон дер Ляєн.
Окрім того, Макрон і фон дер Ляєн обговорили із Сі зобов’язання Китаю не постачати Росії ніякого летального озброєння.
Голова Єврокомісії наголосила, що КНР має докласти більше зусиль, щоб перешкоджати постачанню до Росії товарів подвійного призначення, адже зрештою вони опиняються на фронті.
За її словами, це загрожує не лише Україні, а й Європі, тож впливає на відносини ЄС та КНР. Крім цього президентка Єврокомісії зазначила, що Сі Цзіньпін відіграв важливу роль у деескалації російських ядерних погроз.
Макрон наголосив, що Європі та Китаю необхідно вирішити комплексні проблеми в торгівлі.
"Майбутнє нашого континенту залежатиме від нашої здатності збалансовано розвивати наші відносини з Китаєм", — заявив Макрон під час зустрічі.
У свою чергу Сі Цзіньпін заявив, у коротких публічних коментарях перед переговорами, що вважає відносини з Європою пріоритетом зовнішньої політики Китаю.
"Оскільки світ вступає в новий період турбулентності та змін, як дві важливі сили в цьому світі, Китай і Європа повинні дотримуватися позиції партнерів, дотримуватися діалогу та співпраці...", - сказав Сі.
Нагадаємо: Лідер Китаю Сі Цзіньпін 5 травня прибув до Франції — це його перший візит в Європу з часів пандемії коронавірусу. На повістці міжнародні та регіональні питання, а також економічні відносини.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прибула до Парижа для участі у тристоронній зустрічі з лідерами Франції та Китаю Еммануелем Макроном і Сі Цзіньпіном.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44