Як вибрати монокуляр: головні поради

Головна > Бізнес > Як вибрати монокуляр: головні поради
Author

Назар Лазебний

01.07.2024, 12:25
Shares

1

Views

503

Вибір монокуляра вимагає ретельного підходу та розуміння їх основних характеристик. Від цього залежатиме якість зображення й те, наскільки зручним буде прилад у користуванні. Як правильно вибрати монокуляр для полювання, спостереження за птахами або дослідження довкілля — розповідаємо в цьому матеріалі.

Які переваги монокуляра

Монокуляр — це оптичний прилад, який збільшує зображення з використанням однієї лінзи, що забезпечує монокулярний зір. Він має багато переваг, серед яких ключовими є мобільність і компактність. Монокуляр незамінний для швидкого орієнтування на місцевості та стеження за переміщенням об'єктів у короткостроковій перспективі.

Монокуляр відрізняється такими особливостями:

 • Компактність та невелика вага — характеристики, які важливі для багатоденних походів, коли необхідно мінімізувати габарити та вагу спорядження.
 • Багатофункціональність — більшість монокулярів можна закріплювати на шоломі чи масці й поєднувати зі смартфонами для ведення відеознімання об'єктів на великих відстанях. Окремі моделі також можна використовувати як лупу для локального збільшення зображення.
 • Доступність ціни — монокуляри порівняно з біноклями, що мають аналогічні технічні характеристики, дешевші.

Особливості конструкції монокуляра дозволяють завжди мати його при собі: на прогулянці, у подорожі, на концерті чи фестивалі та не пропустити жодної цікавої події.

На які критерії слід орієнтуватись при виборі монокуляра

Вибираючи монокуляр, слід визначитись з загальними потребами й завданнями, бюджетом та особистими перевагами. Звернути увагу варто на такі особливості пристрою:

 • Тип. Монокуляри бувають активними та пасивними. Пасивні моделі можуть працювати лише при хорошому освітленні. Натомість активні монокуляри з інфрачервоним підсвічуванням можна використовувати в сутінках та вночі.
 • Якість зображення. На чіткість та яскравість зображення впливають лінзи, фокусна відстань, покриття та діаметр об’єктива. Наприклад, для полювання оптимальним діаметром об’єктива є 45-50 мм.
 • Кратність. Характеристика, яка вказує на ступінь наближення об'єкта. Слід зазначити, що прилади з великою кратністю дещо складніші в експлуатації.
 • Наявність оптичної стабілізації. Завдяки цій функції зображення в монокулярі не буде тремтіти навіть при значному наближенні у 20-30 разів.
 • Діоптрійне регулювання. Людям із проблемами з зором варто обирати монокуляр з діоптрійним регулюванням. Залежно від моделі, такий аксесуар може компенсувати до 5 діоптрій.
 • Просвітлення лінзи. Чим більше прояснювальних плівок містить лінза, тим кращим буде зображення. Ступінь покриття позначається такими маркуваннями: C (мінімальне просвітлення), FC (середній рівень просвітлення), МС (високий рівень просвітлення) та FMC (найвищий ступінь просвітлення).
 • Експлуатаційні властивості. Щоб користуватись монокуляром було зручно, варто врахувати його вагу та ергономіку, а також наявність гумового покриття.
 • Рівень захисту. Для використання монокуляра в екстремальних умовах, він повинен мати захист від вологи, пилу та ударів. Інформація про рівень захисту зазвичай вказується на упакуванні та в інструкції до приладу.

Враховуючи всі ці параметри, можна підібрати монокуляр, який буде служити надійно та довго. Сьогодні одним з найкращих виробників монокулярів та іншого оптичного обладнання є німецька компанія Praktica. Ознайомитись з асортиментом легендарного бренду та підібрати для себе відповідний аксесуар можна на офіційному сайті Praktica в Україні.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

Євросоюз надасть Укрзалізниці майже 43 мільйона євро для будівництва євроколії

Проєктну заявку 16 липня 2024 року було схвалено Координаційним Комітетом програми.

23.07.2024 - 15:03

Arrow
Theme

Війна

Російські війська вранці обстріляли Очаків, 4 людини постраждало

Пошкоджено багатоквартирний будинок.

23.07.2024 - 08:47

Arrow

Вас це може зацікавити