Вже третій пункт пропуску на кордоні з Україною заблокували румунські фермери
Румунські фермери перекрили рух вантажних транспортних засобів, еред міжнародним пунктом пропуску "Халмеу-Дякове".
Як повідомляє Державна митна служба України, блокування здійснюється великою сільськогосподарською технікою
" Станом на сьогоднішній ранок, 18 січня, румунська сторона поінформувала, що перед міжнародним пунктом пропуску "Халмеу-Дякове" фермери перекрили рух вантажних транспортних засобів. Блокування здійснюється великою сільськогосподарською технікою", - йдеться у повідомленні.
Терміни проведення акції протесту наразі невідомі.
Рух на виїзд з України вантажівок тимчасово призупинено для недопущення блокування проїзду легкових авто.
На виїзд з України очікують близько 10 вантажівок, а в єЧерзі – 607 транспортних засобів. За минулу добу оформлено та пропущено: на виїзд з України – 138 транспортних засобів, на в’їзд – 105.
Нагадаємо: 13 січня румунські фермери та аграріїблокувалирух вантажівок через міжнародний автомобільний пункт пропуску "Порубне - Сірет" на кордоні з Україною.
Пізніше 13 січня ДПСУ повідомило, що блокування руху вантажних автомобілів через пункт пропуску "Порубне-Сірет" на території Румунії припинено.
Подібний протест знову повторився в неділю, 14 січня. Румунські фермери знову заблокували рух вантажівок через пункт пропуску "Сірет", який розташований навпроти українського КПП "Порубне". Водночас аграрії не висловили точних причин блокування і конкретних вимог.
Румунські ЗМІ раніше повідомляли, що у країні шостий день тривають масштабні протести аграріїв. За даними румунського видання Digi24, 12 січня між протестувальниками та міністрами Румунії відбулися перемовини, в результаті яких прем’єр-міністр Марсель Чолаку заявив про погрози та абсурдні вимоги від фермерів, покинувши дискусію. Зокрема, за його словами, протестувальники просили уряд отримувати бензин і дизель безкоштовно, "як у Венесуелі". Серед інших вимог:скасування контролю перевізників на митниці; припинення зважування вантажівок; скасування обов’язкової наявності GPS-трекерів для прокладання маршрутів; скасування контролю Агентства платежів та інтервенції для сільського господарства; скасування регулярних перевірок технічного огляду для власників тракторів.
Ще однією з вимог румунських фермерів було припинення ввезення до Румунії українського зерна. Також румунські фермери хочуть отримати компенсації внаслідок "значної дестабілізації ринку зерна, спричиненої імпортом дешевого зерна з України, яке не відповідає стандартам ЄС і може поставити під загрозу продовольчу безпеку, а також через транзит українського зерна та насіння олійних культур".
16 січня повідомлялося, що мінсільгосп Румунії та представники аграрних асоціацій досягнули угоди, в результаті якої уряд задовольнив кілька вимог фермерів. Проте протестувальники продовжують обмежувати рух транспорту на кордоні з Україною.
Станом на ранок 18 січня румунські аграрії продовжували блокувати рух вантажівок через пункти пропуску «Сірет – Порубне» та «Вікову-де-Сус – Красноїльськ» на кордоні з Україною – там проходять лише одиниці транспортних засобів на добу.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44