Ватикан назвав припинення російської агресії першою умовою для миру та закінчення війни в Україні

Головна > Політика > Ватикан назвав припинення російської агр...
Author

Марія Куренко

12.03.2024, 11:06
Shares

1

Views

541

ВАТИКАН - Що цікавого? | Моя Європа
moyaeuropa.com.ua

Першою умовою для будь-яких переговорів про закінчення війни в Україні є припинення агресії з боку Росії.

Про це заявив в інтерв'ю Corriere della Sera державний секретар Святого Престолу кардинал П’єтр Паролін, пишеReuters.

Паролін додав, що Ватикан наполягає на припиненні вогню, і "в першу чергу це мусить зробити агресор".

Намагаючись пояснити висловлювання Папи Франциска, Паролін заявив, що понтифік хотів "створити умови для дипломатичного рішення в пошуках справедливого і тривалого миру". За словами кардинала, "очевидно", що обидві сторони мають сісти за стіл переговорів, і першою умовою має бути "припинення агресії".

Паролін заявив, що вважає Росію агресором, і додав, що "війна, розв'язана проти України, не була наслідком стихійного лиха", а результатом людського вибору.

"Людська воля, яка спричинила цю трагедію, також має можливість і відповідальність зробити кроки, щоб покласти їй край і відкрити шлях до дипломатичного рішення", - заявив кардинал.

Раніше, як повідомила пресслужба МЗС, апостольського нунція в Україні Вісвальдаса Кульбокаса запросили до Міністерства закордонних справ України через оприлюднені днями у ЗМІ висловлювання Папи Римського Франциска.

"Вісвальдасу Кульбокасу повідомили, що в Україні розчаровані словами понтифіка щодо "білого прапора" та необхідності "проявити хоробрість і вести переговори" з агресором", - зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

В МЗС зауважили, що замість закликів, які легалізують право сильного і заохочують його до подальшого нехтування нормами міжнародного права, від глави Святого Престолу "очікувалися б сигнали у бік світової спільноти про необхідність негайного об’єднання сил для забезпечення перемоги добра над злом, а також апеляції до нападника, а не до жертви" та наголосили на тому, що Україна, як ніхто інший, прагне миру.

Нагадаємо: У лютому Папа Римський дав інтерв'ю швейцарському мовнику RSI, в якому заявив, що Україна повинна мати відвагу підняти білий прапор та почати переговори з Росією - "сильнішим буде той, хто матиме мужність підняти білий прапор".

Слова папи Римського визвали бурхливу реакцію у міжнародних діячів та організацій.

Зокрема у НАТО відкинули наполягання Папи Римського щодо мирних переговорів між Україною та Росією. Зокрема Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що завершити війну може лише РФ. "Капітуляція - це не мир. Президент Путін почав цю війну і може закінчити її сьогодні. Україна, з іншого боку, не має такої можливості", - заявив Столтенберг.

У Ватикані виступили з поясненнями, що означають такі слова Франциска.

Керівник пресслужби Ватикану о. Маттео Бруні, коментуючи слова Папи Франциска,сказав, що переговори не є капітуляцією.

Представника Ватиканузапросилидо Міністерства закордонних справ України через оприлюднені днями у ЗМІ висловлювання Папи Римського Франциска.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

Німецька Quantum-Systems відкрила новий завод з виробництва БпЛА в Україні

Нове підприємство Quantum-Systems, на якому до кінця року буде працювати до 100 осіб, зможе виготовляти до 1000 дронів на рік

19.04.2024 - 14:21

Arrow

Вас це може зацікавити