Українські перевізники готують акцію протесту на трьох пунктах пропуску з Польщею
20 лютого українські перевізники розпочнуть мирну акцію протесту на трьох пунктах пропуску із Польщею "Рава-Руська", "Краківець", "Шегині" у відповідь на блокування кордону польськими фермерами.
Про це повідомляє Укр інформ з посиланням на інтерв'ю голови громадської організації "Міжнародні автомобільні перевізники України" (МАПУ)Володимира Михалевича.
Михалевич зазначив, що метою проведення мирного зібрання є вираження протесту перевізників України проти блокування руху вантажного транспорту, яке почалося з листопада 2023 року, що завдає значних фінансових втрат для галузі міжнародних автомобільних перевезень України, експортерів та імпортерів обох країн та для економіки України і врешті - підриває обороноздатність України в умовах воєнного стану.
"Ситуацію з блокуванням ще до цього часу не вдається врегулювати на рівні міністерств, урядів та президентів України й Польщі, тому ми вимушені вдаватися до таких дій", - наголосив Михалевич.
Він поінформувава, що мирна акція, організована ГО "МАПУ", розпочнеться 20 лютого 2024 року о 12.00, одночасно біля трьох міжнародних автомобільних міжнародних пунктів пропуску:
- "Рава-Руська";
- "Краківець";
- "Шегині".
ГО "МАПУ" забезпечуватиме контроль та порядок проїзду через перелічені пункти пропуску, не дозволяючи об’їзд польськими вантажівками загальної черги вантажівок.
Акція проводитиметься цілодобово до 15 березня 2024 року. Або до розблокування кордонів польськими мітингувальниками.
Раніше Ассоціація міжнародних автомобільних перевіжників України (АсМПУ) повідомляла , що під час блокади пунктів пропуску польська сторона надає переваги у перетині кордону саме польським перевізникам, які не стоять в черзі на виїзд з Польщі і безперешкодно здійснюють перевезення товарів, в основному комерційних вантажів.
"В той же час, українські автоперевізники тижнями стоять в черзі на виїзд з Польщі, чекаючи дозволу польських контролюючих органів на виїзд за обмеженнями, які встановлюють страйкарі саме для наших перевізників. Це є прямою дискримінацією українських міжнародних перевізників, що, на нашу думку, потребує негайного втручання та здійснення відповідних "дзеркальних заходів", - йдеться у повідомленні громадської організації.
Міжнародні автомобільні перевізники Волині, як учасники Асоціації так й інших об’єднань, самоорганізувались та почали власними силами забезпечувати порядок, не дозволяючи проїзд польських вантажних транспортних засобів через український кордон поза чергою та забезпечуючи рівні умови для національних і польських перевізників.
Рада АсМАП на своєму засіданні 15 лютого 2024 р. прийняла рішення підтримати ініціативу волинських перевізників та запровадити подібний громадський контроль на інших пунктах пропуску.
Нагадаємо: З 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту на автошляхах, які ведуть через пункт пропуску "Дорогуськ–Ягодин" та "Гребенне–Рава-Руська".
12 лютого розпочалися акції протесту польських фермерів неподалік від пункту пропуску "Зосін – Устилуг" та біля ПП "Долгобичув – Угринів" та знову заблокували "Шегині".
13 лютого польські протестувальники розпочали блокування руху біля пункту пропуску "Корчова - Краківець". Це вже шостий КПП, який блокують поляки.
Єврокомісар із торгівлі Валдіс Домбровскіс закликав зняти односторонні обмеження на імпорт українського зерна, які запровадили Польща, Угорщина та Словаччина. За його словами, ЄС уже розробив механізми, які допоможуть захистити фермерів.
Польські фермери наразі блокують шість пунктів пропуску й погрожують 20 лютого заблокувати усі переходи на польсько-українському кордоні.
15 лютого на пункті пропуску "Ягодині" розпочалася акція протесту українських перевізників, які зібралися у відповідь на дії польських фермерів. Перевізники і водії, які долучилися до акції протесту, планують зупиняти й перешкоджати руху Україною водіям польських вантажівок, які обʼїжджають на пункті пропуску "Дорогуськ – Ягодин" загальну чергу.
18 лютого у пункті пропуску «Ягодин - Дорогуськ» польські фермери повністю заблокували рух вантажівок у двох напрямках, не пропускають навіть небезпечні, гуманітарні вантажі та ті, що швидко псуються.
16 лютого міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський обговорив з польським колегою ситуацію на українсько-польському кордоні, переговори продовжаться і цього тижня.
Станом на 19 лютого на кордоні з Польщею у чергах стоять близько 3000 вантажівок. Польські фермери-протестувальники продовжують обмежувати рух для вантажівок автодорогами, які ведуть через пункти пропуску "Дорогуськ - Ягодин", "Гребенне - Рава-Руська", "Медика - Шегині", "Зосин - Устилуг", "Долгобичув - Угринів" та "Корчова - Краківець".
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44