Україна очікує ще 12 вантажних суден у портах Чорного моря
Ще 12 кораблів готові увійти до чорноморського морського коридору на шляху до українських портів, з портів України вже готові вийти 10 кораблів.
Про це на брифінгу заявив речник Військово-Морських Сили України Дмитро Плетенчук, інформує Інфокурс.
"Станом на зараз у нас на вихід іде три судна з портів наших українських. Загалом на захід по новому "коридору" маємо 12, на вихід – 10 і треба додати оці три, які зараз виходять", – зазначив Дмитро Плетенчук.
Представник ВМС Дмитро Плетенчук зробив заяву, коли Україна намагається кинути виклик фактичній російській блокаді українського експорту через Чорне море після того, як у липні Москва вийшла з "зернової угоди".
Плетенчук зазначив, що ситуація в Чорному та Азовському морях на поточний момент контрольована, хоч і важка.
"У принципі все відбувається в штатному режимі", – зазначив він.
У неділю, 1 жовтня, три балкери з агропродукцією та залізною рудою вийшли з портів Чорноморськ і Південий, а 5 нових суден прямували до портів на завантаження, повідомив віцепремʼєр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
Нагадаємо: 22 липня минулого року в Стамбулі було укладено угоду під назвою "Ініціатива щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів». Її підписали Україна, Туреччина та ООН. Дзеркальний документ підписали представники Туреччини, ООН та Росії. Угода кілька разів продовжувалася на різні терміни: у листопаді 2022 року на 120 днів, до березня, потім ще двічі – на два місяці.
17 липня РФ відмовилася продовжувати "зернову угоду" та направила Туреччині, Україні й ООН своїзаперечення щодо її продовження. Міноборони країни-агресоразаявило, що через вихід Росії з "зернової угоди" з 20 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться якпотенційні перевізники вантажів військового призначення.
19-21 липня ворог атакував портову інфраструктуру Одеси та області. Зокрема, удар було нанесено по зерновому та олійному терміналах.У порту Чорноморськ знищено 60 000 т зерна. Постраждала зернова інфраструктура міжнародних та українських трейдерів та перевізниківKernel, Viterra, CMA CGM Group.
У ніч на 24 липня Росія майже чотири години атакувала дронами-камікадзепортову інфраструктуру Дунаю, було зафіксовано руйнування і постраждалих серед працівників порту. Через влучання зруйновано ангар із зерновими, пошкоджено резервуари для збереження вантажів.
За даними віцепремʼєр-міністра з відновлення Олександра Кубракова, лише за дев’ять днів унаслідок атак РФ пошкоджено та частково знищено 26 об’єктів портової інфраструктури та пʼять цивільних суден.
Встановлений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ.
16 серпня контейнеровоз Joseph Schulte став першим судном,яке скористалося тимчасовим коридоромдля руху торговельних суден до та з портів Великої Одеси.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44