Угорщина єдина не відкликала односторонні обмеження аграрного імпорту з України

Головна > Столиця > Угорщина єдина не відкликала односторонн...
Author

Марія Куренко

24.05.2023, 10:57
Shares

1

Views

766

Угорщина єдина не відкликала односторонні обмеження аграрного імпорту з України

24tv.ua

Угорщина залишається єдиною з країною, яка до сьогодні зберігає односторонні обмеження проти українського сільськогосподарського імпорту.

Про це сьогодні у Брюсселі під час брифінгу для преси заявила речниця Європейської комісії з питань торгівлі та сільського господарства Міріам Гарсіа Феррер, пише Укрінформ, інформує Інфокурс.

"Є все ще одна країна, яка не скасувала одноосібні заходи проти аграрного експорту з України. Це не обов’язково має відбиватися на українському транзиті (зерна – ред.), і не стосується усього ЄС. Але ми запропонували пакет допомоги за умови, що односторонні заходи мають бути відкликані. Країна, яка цього не зробила – Угорщина", - зазначила речниця Єврокомісії, відповідаючи на запитання журналістів.

Вона нагадала, що 28 квітня Єврокомісія погодила з чотирма країнами-сусідами України – Болгарією, Угорщиною, Польщею і Словаччиною, - пакет заходів, який мав виконуватися після того, як згадані країни скасують свої одноосібні дії проти аграрного імпорту з України. Цей пакет також включав пряму допомогу для фермерів, що постраждали, в п’яти країнах, включаючи Румунію.

"Ми мали презентацію цих заходів за участі різних країн 3 травня. Тоді ми обговорили пакет допомоги на 100 мільйонів євро та умови його розміщення. На цей момент, ми все ще чекаємо на усунення певних односторонніх заходів, які були запроваджені, до того, як ми зможемо зробити наступний крок", - додала Феррер.

Вона зауважила, що ці гроші виділяються з так званого сільськогосподарського резерву ЄС у розмірі 450 мільйонів євро на рік.

Ферер зазначила, що частину цієї суми (56 мільйонів євро) було використано для першого пакету допомоги, який надано у березні. Наразі Єврокомісія запропонували ще 100 мільйонів євро для другого пакету і також - менш значні суми для країн, що були вражені іншими ринковими ситуаціями та кризами.

"Тож нам ще доступно більше половини цієї суми і ми готові її використати, якщо виникне інша криза або ситуація, які цього потребуватимуть", - зазначила речниця Єврокомісії.

Водночас речниця також підтвердила, що Єврокомісія отримала звернення від кількох країн-членів, які висловлюють протест проти виділення допомоги з сільськогосподарського резерву країнам, які вдаються до шантажу навколо транзиту зерна з України, відповідаючи на запитання журналістів.

"Я можу підтвердити, що Єврокомісія отримала такий лист у травні, тобто цього місяця. Ми невдовзі надамо відповідь. Але я не можу заздалегідь передбачати в цей момент, якою буде така відповідь", - сказала Феррер.

Нагадаємо: Європейська комісія 2 травня оголосила про запровадження "виключних та тимчасових" запобіжних заходів проти імпорту з України, які обмежують надходження сільськогосподарських товарів українського виробництва до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Обмеження стосуватимуться чотирьох сільськогосподарських продуктів: пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику, що походять з України – і будуть чинними до 5 червня 2023 року.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Росіяни вдарили авіабомбою по Селидовому, є загиблі та поранені

внаслідок ворожого обстрілу пошкоджені багатоповерхові та приватні житлові будинки й автомобіль.

21.06.2024 - 11:05

Arrow
Theme

Політика

Посли ЄС погодили 14-й пакет санкцій проти Росії

Обмеження запроваджуються, щоб змусити РФ зупинити війну та вивести свої війська з України.

20.06.2024 - 11:21

Arrow

Вас це може зацікавити