Три великі країни намагаються розширити виробництво боєприпасів - підсумки засідання Контактної групи від Пентагону

Головна > Політика > Три великі країни намагаються розширити ...
Author

Назар Лазебний

24.01.2024, 10:27
Shares

2

Views

589

Скріншот відео

Для того, щоб продовжувати забезпечувати Збройні сили України необхідним озброєнням коаліції потрібні "креативність і багатовимірність".

Про це під час пресконференції журналістам заявила заступниця міністра оборони США Селест Воландер після першої, цього року, зустрічі контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн".

Онлайн зустріч міністрів оборони коаліції у вівторок, 23 січня, відбувалася на тлі занепокоєння, що несхвалення нових пакетів військової допомоги для України з боку США та країн ЄС, можуть позбавити ЗСУ необхідних ресурсів, щоб відбивати російську агресію.

"Однією з ключових тем було те, що наші союзники та партнери роблять вражаючий внесок у оборону, самооборону України. І Сполучені Штати та наші партнери продовжуватимуть підтримувати український народ. Як ми чули сьогодні, Збройні Сили України мужньо захищають свою державу, і українські війська потребують і заслуговують нашої твердої та постійної підтримки", - зазначила.

Воландер зазначила, що результати боротьби України з агресією Путіна визначатимуть глобальну безпеку на десятиліття вперед. І всі країни, які сьогодні зібралися, це знають. І всі вони знають, що відсидіти це не варіант.

Вона пояснила, як країни, які є учасниками групи, продовжують допомагати Україні, попри те, що Конгрес досі не схвалив додаткове фінансування для Києва на поточний рік.

"Ми чули від принаймні трьох великих європейських країн, як вони співпрацюють зі своїми оборонними галузями, щоб розширити своє виробництво боєприпасів... Нам допомагає креативність і багатовимірність коаліції. Наприклад, деякі боєприпаси стандартів НАТО, на які укладаються контракти з європейськими країнами, є старі радянські боєприпаси, які українці все ще можуть використовувати", - заявила Воландер.

Вона також додала, що хоча додаткове фінансування Конгресом не схвалене, США продовжують постачати протиракетні засоби та боєприпаси в Україну за попередніми контрактами.

"Вони (контракти) суттєві у 2024 році, але об'єми будуть не таких же розмірів, які ми могли постачати Україні після того, як Конгрес схвалив допомогу у 2022 році", – додала Воландер.

Заступник міністра оборони США, зазначила, що вже сформовано коаліції можливостей, зосереджених на ВПС України, артилерії, морській безпеці, наземній протиповітряній обороні, розмінуванні та інформаційних технологіях.

Німеччина взяла на себе бронетехніку, Латвія – безпілотники

Заступниця міністра оборони визнала, що зменшені обсяги постачань вже вплинули на планування та військові операції в Україні.

Воландер також пояснила, як всередині коаліції кожна з країн відповідає за свою ділянку в оборонній допомозі Україні. Зокрема, Німеччина, за її словами, сьогодні оголосила про те, що стане "лідером коаліції із забезпечення бронетехнікою", Латвія натомість очолить "коаліцію безпілотників".

"Ідея, щодо коаліції безпілотників полягає в тому, щоб розглянути різні аспекти щодо БПЛА ... і зіграти на випередження, випередити технологічну криву, криву виробництва... щоб мати можливість допомогти українцям, коли вони знаходять нові способи використання безпілотників, і коли вони протистоять новим тактикам, які росіяни використовують проти них", – додала Воландер.

Високопосадовиця Пентагону додала, що Сполучені Штати співголовують у двох коаліціях, щодо забезпечення військово-повітряними засобами разом з Данією та Нідерландами та щодо надання артилерійських засобів поруч з Францією.

"Тож це була дуже продуктивна зустріч, знову ж таки, зосереджена як на нагальних потребах, так і на середньострокових та довгострокових. Тож ми залишатимемося рішучими, ми залишатимемося єдиними, і разом ми переможемо", - підсумувала Воландер.

Нагадаємо: Коаліція оборони України до складу якої входять близько 50 країн з усього світу виділила понад 80 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні з початку російського вторгнення два роки тому.

23 січня відбулося віртуальне засідання Контактної групи з питань оборони України. Це була 18-та зустріч цієї контактної групи у форматі "Рамштайн"

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Ворог на Харківщині розширив зону активних бойових дій майже на 70 км Сирський

Попереду будуть важкі бої й ворог до цього готується, зауважив Сирський.

17.05.2024 - 12:22

Arrow
Theme

Війна

Російські окупанти обстріляли щонайменше 13 населених пунктів Донеччини, є загиблі.

З лінії фронту евакуйовано 342 людини, у тому числі 20 дітей.

16.05.2024 - 11:36

Arrow

Вас це може зацікавити