Суд Амстердама переніс заплановану дату винесення рішення у справі скіфського золота

Головна > Енергетика > Суд Амстердама переніс заплановану дату ...
Author

Олександр Талов

03.09.2021, 13:00
Shares

1

Views

663

Суд Амстердама переніс заплановану дату винесення рішення у справі скіфського золота

ugorod.kiev.ua

Апеляційний суд Амстердама, де проходять слухання по суті справ про приналежність колекції "скіфського золота", має оголосити рішення 26 жовтня.

Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова у Твіттері.

"Апеляційний суд Амстердама переніс заплановану дату винесення рішення у справі щодо повернення експонатів виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" на 26 жовтня цього року", - зазначила Джапарова.

Заступниця міністра додала, що у МЗС вірять, що суд підтвердить рішення Окружного суду Амстердаму від 2016 року щодо повернення "скіфського золота" в Україну.

Нагадаємо: Справа стосується музейної колекції "Крим. Золотий острів у Чорному морі". Суть справи полягає в поверненні в Україну "скіфського золота", яке було відправлено з кримських музеїв на виставку в археологічному музеї Аллард Пірсона в Амстердамі ще до анексії півострова Росією. Виставка тривала з 7 лютого по 31 серпня 2014 року, однак через анексію не змогла повернутися в кримські музеї, так як музей Аллард Пірсонона не мав повної ясності кому він повинен повернути твори мистецтва.

21 січня 2015 року в Нідерландах почався судовий процес у справі про повернення в Україну "скіфського золота".

14 грудня 2016 року окружний суд Амстердама прийняв рішення про повернення Україні експонатів з кримських музеїв. У суді так само було відзначено, що Україна має право на повернення музейних цінностей відповідно до положень Конвенції ЮНЕСКО. За рішенням суду Крим не є суверенною країною і тому не може претендувати на музейну колекцію, як культурну спадщину. Суд також постановив, що Україна повинна компенсувати витрати за зберігання колекції в музеї Амстердама, а музеї Криму повинні виплатити Україні і музеям Амстердама 2800 євро в якості відшкодування витрат.

У зв'язку із цим у серпні 2017 року музеї окупованого Криму подали апеляційну скаргу на рішення окружного суду Амстердама.

У апеляційному провадженні Україна вимагала відводу головуючого судді, підозрюючи його у упередженості через зв’язок з адвокатами кримських музеїв.

У листопаді 2019 року Апеляційний суд у Гаазі відмовив Україні у відводі судді, заявивши, що для цього немає підстав.

28 жовтня 2020 року після надання українською стороною додаткових матеріалів, що вказують на упередженість судді та його зв'язок з Російською Федерацією, суд задовольнив клопотання України щодо відводу судді.

"Скіфське золото", доки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити