Що зміниться для окремих категорій громадян при перетині кордону з 18 травня - пояснення ДПСУ

Головна > Закон > Що зміниться для окремих категорій грома...
Author

Ольга Фединчік

16.05.2024, 15:49
Shares

0

Views

252

Visit Ukraine - Правила виїзду з України: що потрібно знати, необхідні  документи та кому можуть відмовити
visitukraine.today

18 травня після набуття чинності закону щодо вдосконалення мобілізації певні категорії громадян призовного віку повинні мати при собі військово-облікові документи під час перетину кордону.

Про це повідомив речник Держприкордонслужби полковник Андрій Демченко в коментарі "Українській правді".

"З 18 травня 2024 року інспектори Державної прикордонної служби України в пунктах пропуску в окремих категорій громадян перевірятимуть наявність військово-облікового документу.

Він зазначив, що згідно з нормами українського законодавства у період дії воєнного стану або проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх за вимогою прикордонника у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України", - заявив Демченко.

Такий обов’язок передбачений змінами до законів України "Про правовий режим воєнного стану" та "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", які наберуть чинності цієї суботи, 18 травня, пояснив Демченко.

Перелік чоловіків, які будуть зобов'язані надати військово-обліковий документ для перевірки.

  • заброньовані на період мобілізації та на воєнний час;
  • визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії непридатними до військової служби за станом здоров’я;
  • на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
  • які самостійно виховують дитину;
  • які мають дитину (дітей) віком до 18 років і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби;
  • а також інші категорії осіб, визначені ст. 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Кого не стосуватимуться відповідні зміни?

Водночас це не стосуватиметься категорій громадян, зазначених в окремих пунктах Правил перетинання державного кордону громадянами України. До таких належать;

  • особи з інвалідністю;
  • ті які супроводжують осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю;
  • водії, що здійснюють перевезення медичних вантажів та гуманітарної допомоги, здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
  • визначені особи за окремими посадами та державної служби, працівники підприємств залізничного транспорту і які відносяться до морської та авіаційної галузі тощо.

Порядок виїзду цієї категорії осіб залишається незмінним.

"Звертаємо увагу, що згідно з частиною сьомою статті 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (в редакції від 18.05.2024) перевірка підстав щодо надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки", - повідомили в пресслужбі ДПСУ.

У відомстві рекомендують громадянам під часпланування виїзду з України попередньо уточнити свої дані у ТЦК та СП і внести інформацію про отримання відстрочки у свій військово-обліковий документ.

Нагадаємо: 11 квітня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект № 10449 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Документ набирає чинності 18 травня.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Міжнародне

КНР почала масштабні військові навчання навколо Тайваню

Метою навчань вказана перевірка спільних бойових можливостей військ командування та їх готовності до виконання завдань за призначенням.

14.10.2024 - 09:43

Arrow
Theme

Банки

Світовий банк створить фонд для України, який профінансують США, Канада та Японія в межах кредиту G7 на $50 млрд 

Світовий банк має успішний досвід менеджерського супроводу великих невійськових фондів і може повторити це у випадку з Україною,

11.10.2024 - 11:35

Arrow

Вас це може зацікавити