Російські НПЗ - законна ціль ударів України - генерал Бен Годжес

Головна > Політика > Російські НПЗ - законна ціль ударів Укра...
Author

Марія Куренко

26.03.2024, 11:40
Shares

2

Views

589

годжес
Генерал-лейтенант Бен Годжес, GETTY IMAGES

Екскомандувач Сухопутних сил США у Європі генерал-лейтенант Бен Годжес вважає, що російські нафтопереробні заводи є законною ціллю ударів України.

Про це Годжес заявив у інтерв'юВВС.

Коментуючи повідомлення ЗМІ, що американська влада начебто просила Україну припинити удари по російських НПЗ, генерал висловив сподівання, що це неправда, однак він зауважив, що, "на жаль, у це можна повірити".

"І якщо хтось із нашого уряду повідомив таке українцям, - це абсолютно жахлива рекомендація. Україна має її ігнорувати. НПЗ є законними цілями", - сказав Годжес.

За його словами, погіршує ситуацію те, що це відбувається після нищівного удару Росії по українських цивільних об’єктах.

На його думку, це вказує на той факт, що адміністрація США досі чітко не визначилася із своїми стратегічними цілями.

"Чому ми не говоримо, що хочемо перемоги України, не зосереджуємося на цьому? Нам вкрай потрібні стратегічна чіткість і пріоритети", - переконаний екскомандувач Сухопутних сил США у Європі.

Нагадаємо: Як інформував Інфокурс, видання Financial Times із посиланням на джерела поінформувало, що Вашингтон просить Київ не цілити по російських нафтопереробних заводах, оскільки це спричиняє зростання цін на нафту. Вашингтон також стурбований тим, що через атаки України по російських об’єктах, РФ може у відповідь атакувати енергетичну інфраструктуру, на яку покладається Захід. Йдеться про трубопровід КТК (Каспійський трубопровідний консорціум), який транспортує нафту з Казахстану через РФ на світовий ринок. Його використовують західні компанії, зокрема ExxonMobil і Chevron.

У свою чергу віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на XVI Київському безпековому форумі заявила, що Україна, завдаючи ударів по нафтопереробних заводах на території Росії, діє відповідно до стандартів НАТО.

З 12 по 15 березня пошкоджено чотири великі нафтопереробні заводи РФ. Це вже друга хвиля масованих ударів по російській нафтовій промисловості у 2024 році, перша відбулася в другій половині січня, коли в РФ спалахнули три нафтопереробних заводи, нафтовий термінал і кілька нафтобаз. Взагалі цього року українські безпілотники атакували щонайменше дев'ять російських великих нафтопереробних заводів, що, за деякими оцінками, вивело з ладу 11% від загальної потужності країни.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Політика

Сенат США проголосував законопроєкт про допомогу Україні на майже 61 млрд доларів

Тепер законопроєкт передається на підпис президенту США Джо Байдену.

24.04.2024 - 10:18

Arrow
Theme

Політика

Посли країн G7 зустрілися з лідерами політичних партій України

"Демократія та плюралізм є нашими спільними цінностями", - заявили посли країн G7.

23.04.2024 - 10:03

Arrow

Вас це може зацікавити