Роботодавці України і Польщі домовилися почати діалог щодо припинення блокади кордону

Головна > Економіка > Роботодавці України і Польщі домовилися ...
Author

Марія Куренко

07.12.2023, 15:33
Shares

1

Views

654

Кордон із Польщею - через нові правила в'їзду утворилися черги з вантажівок  — Cуспільне Новини
poglyad.tv

Польські та українські роботодавці створюють діалоговий майданчик для досягнення компромісу щодо припинення блокади автомобільних пунктів пропуску на кордоні.

Про це повідомила пресслужба ФРУ, інформує інфокурс

Союз підприємців і роботодавців (ZPP) та Федерація роботодавців України звернулися з цією ініціативою до Урядів двох країн і Президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

“Представники найбільших об’єднань роботодавців Польщі та України формують переговорний майданчик, спрямований на прискорення та оптимізацію діалогу, і вироблення взаємоузгоджених рішень. Ці рішення допоможуть урядам обох країн досягти взаємовигідного компромісу та розблокувати пункти пропуску на польсько-українському кордоні”, - ідеться у повідомленні.

Перша закрита зустріч польських та українських підприємців має відбутися у п’ятницю, 8 грудня.

За результатами дискусій ZPP і ФРУ розраховують незабаром представити розроблений перелік можливих компромісних рішень щодо розблокування кордону.

Нагадаємо: Польські перевізники з 6 листопада протестують на переходах з Україною в Дорогуську та Гребенному (Люблінське воєводство) та в Корчовій (Підкарпатське воєводство), пропускаючи кілька автомобілів на годину. Мітингувальники, серед іншого, вимагають: запровадження Україною окремої черги для автомобілів, які повертаються до Польщі без товарів, запровадження комерційних дозволів для українських компаній на перевезення товарів, за винятком гуманітарної допомоги та оснащення для української армії; призупинення дії ліцензій для компаній, створених після початку війни в Україні, та їх перевірка. Також є пропозиція ліквідувати так звану електронну чергу з української сторони.

3 грудня віцепрем’єр-міністра з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що у співпраці з Міністерством інфраструктури Польщі, Люблінським воєводством за підтримки Єврокомісії (DG MOVE) вдалось домовитись про запуск смуги для порожніх вантажівок масою 7,5 тон та більше з 4 грудня.

4 грудня прем'єр Польщі Матеуш Моравєцький заявив, що вимагатиме повернення системи дозволів для українських перевізників. За його словами, ця система добре працювала до квітня минулого року та регулювала транспортний ринок еквівалентно та справедливо.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Ворог гатить по Харківщині з різних видів озброєння, за добу дістали поранення 4 особи

Внаслідок ворожого авіаційного обстрілу ФАБ-500 села Осинове Куп’янського району пошкоджена переправа

01.03.2024 - 10:04

Arrow
Theme

Війна

У лютому Міноборони допустило до використання у військах 60 зразків озброєння

Так серед нових зразків ОВТ, є декілька засобів РЕБ, зокрема, так звані "окопні" радіоелектронні засоби, які дозволять ефективно протидіяти ворожим FP...

29.02.2024 - 13:50

Arrow

Вас це може зацікавити