Польща знову вимагатиме від Єврокомісії відновлення системи дозволів для українських вантажівок

Головна > Економіка > Польща знову вимагатиме від Єврокомісії ...
Author

Назар Лазебний

04.12.2023, 15:32
Shares

2

Views

370

Моравецький пояснив, чому Польща зараз не передає Україні зброю. Читайте на  UKR.NET
eurnews

Прем'єр Польщі заявив, що вимагатиме повернення системи дозволів для українських перевізників. За його словами, ця система добре працювала до квітня минулого року та регулювала транспортний ринок еквівалентно та справедливо.

Про це повідомляє Рolskie radio, інформує Інфокурс.

Прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький заявив, що вимагатиме від Єврокомісії відновити систему дозволів для українських вантажівок, які приїжджають до Польщі. Очільник польського уряду повідомив, що таку обіцянку він дав польським перевізникам, які протестують на кордоні з Україною.

Матеуш Моравєцький нагадав, що система дозволів добре працювала до квітня минулого року та регулювала транспортний ринок еквівалентно та справедливо:

"Ми будемо дуже рішуче і однозначно вимагати відновлення системи дозволів на перевезення українських вантажівок і українських водіїв, які проїжджають і приїжджають до Польщі. Ця система працювала до весни 2022 року і працювала добре, потім її змінила Єврокомісія і сьогодні перевізники блокують кордон", - заявив він.

Нагадаємо: Польські перевізники з 6 листопада протестують на переходах з Україною в Дорогуську та Гребенному (Люблінське воєводство) та в Корчовій (Підкарпатське воєводство), пропускаючи кілька автомобілів на годину. Мітингувальники, серед іншого, вимагають: запровадження Україною окремої черги для автомобілів, які повертаються до Польщі без товарів, запровадження комерційних дозволів для українських компаній на перевезення товарів, за винятком гуманітарної допомоги та оснащення для української армії; призупинення дії ліцензій для компаній, створених після початку війни в Україні, та їх перевірка. Також є пропозиція ліквідувати так звану електронну чергу з української сторони.

1 грудня заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач та держсекретар міністерства інфраструктури Польщі Рафал Вебер погодили заходи для розблокування кордону, серед яких – відкриття ПП «Угринів – Долгобичув» для проїзду порожніх вантажівок.

3 грудня віцепрем’єр-міністра з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що у співпраці з Міністерством інфраструктури Польщі, Люблінським воєводством за підтримки Єврокомісії (DG MOVE) вдалось домовитись про запуск смуги для порожніх вантажівок масою 7,5 тон та більше з 4 грудня.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Ворог гатить по Харківщині з різних видів озброєння, за добу дістали поранення 4 особи

Внаслідок ворожого авіаційного обстрілу ФАБ-500 села Осинове Куп’янського району пошкоджена переправа

01.03.2024 - 10:04

Arrow
Theme

Війна

У лютому Міноборони допустило до використання у військах 60 зразків озброєння

Так серед нових зразків ОВТ, є декілька засобів РЕБ, зокрема, так звані "окопні" радіоелектронні засоби, які дозволять ефективно протидіяти ворожим FP...

29.02.2024 - 13:50

Arrow

Вас це може зацікавити