Рада ЄС погодила окреме зберігання доходів від заморожених активів РФ

Головна > Політика > Рада ЄС погодила окреме зберігання доход...
Author

Ольга Фединчік

12.02.2024, 19:07
Shares

3

Views

774

Війна РФ проти України надає стратегічний пріоритет розширенню Євросоюзу -  висновки Ради ЄС
Рада ЄС

Рада Євросоюзу 12 лютого прийняла рішення і постанову, які роз'яснюють зобов'язання центральних депозитаріїв цінних паперів, що володіють замороженими активами і резервами Центрального банку Росії.

Відповідне рішення дає можливість Раді встановити фінансовий внесок до бюджету ЄС, зібраний за рахунок прибутку від користування росактивами, йдеться у пресрелізі на сайті Ради ЄС.

Кошти хочуть спрямувати для підтримки України та її відновлення і реконструкції. Цей внесок можуть також направити через бюджет ЄС до Фонду України.

Рада ЄС зазначає, що після вторгнення РФ в Україну ЄС у координації з міжнародними партнерами вирішив заборонити будь-які операції, пов'язані з управлінням резервами, а також активами російського центробанку. Внаслідок цієї заборони відповідні активи, що належать фінансовим установам у державах-членах ЄС, заморожені.

Сьогоднішнє рішення Ради ЄС роз'яснило, зокрема, правовий статус доходів, які отримують центральні депозитарії від користування російськими активами.

Рада, зокрема, ухвалила, що депозитарії, які володіють активами центробанку Росії на суму понад 1 млн євро, повинні окремо враховувати залишки коштів, що накопичилися в результаті обмежувальних заходів ЄС, а також мають зберігати відповідні доходи окремо. Крім того, депозитаріям заборонили розпоряджатися отриманим чистим прибутком.

"З урахуванням ризиків і витрат, пов'язаних із зберіганням активів та резервів Центрального банку Росії, кожен центральний депозитарій цінних паперів може звернутися до свого наглядового органу з проханням санкціонувати випуск частини цього чистого прибутку з урахуванням дотримання статутного капіталу та ризиків", - наголосили в Раді ЄС.

За даними ЄС, близько 260 мільярдів євро активів Центрального банку Росії арештували у вигляді цінних паперів та коштів у юрисдикціях партнерів G7, ЄС та Австралії, причому понад дві третини з них перебувають у кранах Євросоюзу.

Нагадаємо: Близько 260 мільярдів євро активів Центрального банку Росії було заморожено у формі цінних паперів і готівки в юрисдикціях партнерів G7, ЄС та Австралії, причому більше двох третин з них знерухомлено в ЄС.

У Euroclear – найбільшому в світі депозитарії цінних паперів зі штаб-квартирою в Брюсселі – зберігається 180 млрд євро із 300 млрд євро заморожених російських активів. З початку року Euroclear заробив на них 3 млрд євро.

У жовтні минулого року президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Брюссель працює над пропозицією обʼєднати частину прибутку, отриманого від заморожених російських державних активів, для допомоги Україні та її повоєнному відновленню.

6 грудня 2023 року лідери "Великої сімки" підтвердили, що необхідний рішучий прогрес для спрямування доходів від заморожених російських активів, на підтримку України.

Комітет з політичних питань Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалив проєкт резолюції щодо конфіскації заморожених на Заході російських активів та їхнє спрямування на відбудову України.

29 січняпостійні представники країн ЄС підтримали план Єврокомісії виокремити доходи від заморожених активів РФ, щоб використати їх для відновлення України.

У січні комітет Сенату США схвалив закон, який дасть можливість Сполученим Штатам конфіскувати російські активи та передати їх Україні для відновлення після руйнувань, які завдала Російська Федерація.

ЄС, США, Японія та Канада заморозили активи російського центрального банку на суму близько 300 млрд доларів у 2022 році, коли Росія вторглася в Україну. Лише близько 5-6 млрд доларів перебувають у Сполучених Штатах, більша частина зберігається в Європі, зокрема, у центральному депозитарії цінних паперів Бельгії Euroclear.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити