Сенат США схвалив закон, який врегулює конфіскацію та передачу активів РФ Україні
Комітет Сенату США з міжнародних відносин схвалив закон, який допоможе Сполученим Штатам конфіскувати російські активи та передати їх Україні для відновлення після руйнувань, спричинених вторгненням РФ.
Про це пише Reuters.
Комітет проголосував20 проти 1 за безпрецедентний "Закон про відновлення економічного процвітання та можливостей (REPO) для українців".
Зазначається, що якщо законопроєкт пройде в Сенаті та Палаті представників і буде підписаний президентом Джо Байденом, то, як очікується, він відкриє шлях до першої в історії конфіскації Вашингтоном активів центрального банку країни, з якою США не перебувають у стані війни.
Сенатор Бен Кардін, голова комітету Демократичної партії з міжнародних відносин, з оптимізмом дивився на те, що законопроект стане законом, зазначивши, що він має широку підтримку як з боку демократів і республіканців у Сенаті та Палаті представників, так і з боку адміністрації Байдена.
"Україна виявиться на межі захоплення Росією, якщо ми не надамо їм допомоги, якої вони потребують… і ми всі знаємо, що Україною це не закінчиться", – сказав він перед голосуванням комітету.
Єдиний голос "проти" у комісії пролунав від сенатора-республіканця Ренда Пола.
Комітет із закордонних справ Палати представників ухвалив аналогічний законопроєкт, який також отримав переважну підтримку обох партій. Кардін сказав, що він очікує, що Сенат із демократичною більшістю та Палата представників із республіканською більшістю зможуть вирішити розбіжності між двома законопроєктами.
Нагадаємо: ЄС, США, Японія та Канада заморозили активи російського центрального банку на суму близько 300 млрд доларів у 2022 році, коли Росія вторглася в Україну. Лише близько 5-6 млрд доларів перебувають у Сполучених Штатах, більша частина зберігається в Європі, зокрема, у центральному депозитарії цінних паперів Бельгії Euroclear.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44