Рада ЄС обговорить блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною
Рада ЄС на рівні міністрів транспорту найближчим часом обговорить ситуацію з блокуванням польськими перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.
Про це повідомляє RMF FM, інформує Інфокурс.
"Зміни в системі є-Черга, додаткові смуги на переходах для порожніх вантажівок, які повертаються до Європейського Союзу і тема протестів на польсько-українському кордоні – серед пунктів порядку денного засідання транспортної Ради ЄС", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що тема протестів буде винесена в кінець засідання, запланованого на наступний понеділок, 4 грудня
Польща порушила цю тему в рамках так званих "різних питань", які можуть бути представлені будь-якою країною наприкінці засідання транспортної ради.
Окрім Польщі, виступити хочуть також Угорщина та Словаччина.
"Ми очікуємо, що делегації цих трьох країн представлять ситуацію та поінформують раду про вплив угоди ЄС з Україною на транспорт", - зауважив дипломат ЄС.
Якщо до понеділка питання не буде вирішене, не виключено, що виступить і Європейська комісія, яка бере участь у переговорах між перевізниками, польською владою та українською стороною.
Співрозмовник в Єврокомісії підтвердив радіостанції, що повернення дозволів для українських перевізників не може бути, оскільки це було б порушенням законодавства ЄС. Єврокомісія закликає Україну створити додаткові смуги для порожніх вантажівок, які повертаються з України.
Щодо української є-Черги, яку польські перевізники різко критикують за недоліки й хочуть скасувати, речник ЄК повідомив, що влада в Києві "зробила кілька поліпшень у системі", ці зміни, додав він, повинні розв'язати проблеми протестувальників.
Нагадаємо: 6 жовтня польські перевізники анонсували блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні між Польщею й Україною: “Корчова-Краківець”, “Гребенне-Рава Руська”, “Дорогуськ-Ягодин”. І вже псля 13-ї години відбулося поступове блокування руху вантажного транспорту у напрямку цих пунктів пропуску. Протест офіційно зареєстровано польськими перевізниками в місцевих органах влади до 3 січня 2024 року.
Серед основних вимог до уряду України – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Протестувальники хочуть, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня.
На ранок 22 листопада на українсько-польському кордоні в напрямку трьох пунктів пропуску – "Ягодин-Дорогуськ", "Краківець-Корчова", "Рава-Руська-Гребене" — приблизно 2 700 вантажних транспортних засобів, повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.
23 листопада блокування руху вантажівок почалось і перед пунктом пропуску "Медика", суміжному з українським ПП "Шегині".
За даними Держприкодонслужби, польські перевізники також планують поширити блокування руху вантажівок на пункт пропуску "Нижанковичі–Мальховіце". Учора там електронна черга з вантажних автомобілів на виїзд з України зросла з 1300 до 2000 автомобілів.
27 листопада Міністерство інфраструктури Польщі повідомило, щозвернулось до України з пропозицієюдля вирішення ситуації з блокадою на кордоні.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44