У Польщі розпочалося блокування руху вантажівок у пункті пропуску "Медика -Шегині" - Держприкордонслужба
На території Польщі на дорозі перед пунктом пропуску "Медика", суміжному з українським ПП "Шегині" розпочалось блокування руху вантажних транспортних засобів.
Про це повідомляє Державна прикордонна служба, інформує Інфокурс.
У зв’язку з блокуванням можливе ускладнення руху як на виїзд з Польщі, так і на в’їзд.
За даними Держприкордонслужби, блокування руху може тривати з 23 по 26 листопада. Наразі перешкоджання руху автобусам та легкового транспорту не передбачається.
Пізніше Укрінформ з посиланням на польську організацію "Обмануте село" повідомив, що з четверга польські аграрії приєдналися до протесту польських перевізників.
За словами представника цієї організації Романа Кондрува, протест розпочався о 10 годині за київським часом. Він полягатиме у постійному русі протестуючих по пішому переходу в Медиці на дорозі національного значення №28, яка веде до пункту пропуску.
Від четверга він триватиме з 10 до 21, а з понеділка його буде розширено на цілу добу.
Протестувальники висувають три головні вимоги до польського уряду:
- здійснення доплат до закупівельних цін на кукурудзу, які вони вважають в регіоні занизькими;
- продовження на наступний рік програми надання низькопроцентних кредитів аграріям, які було запроваджено у зв’язку з напливом українського збіжжя на польський ринок;
- збереження ставки аграрного податку, який планується підняти в 2024 році, на рівні цього року.
Свої вимоги протестувальники вже передали воєводі Підкарпатського воєводства. За їхніми словами, якщо уряд Польщі виконає усі вимоги, то протест завершиться.
Нагадаємо: 6 жовтня польські перевізники анонсували блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні між Польщею й Україною: “Корчова-Краківець”, “Гребенне-Рава Руська”, “Дорогуськ-Ягодин”. І вже псля 13-ї години відбулося поступове блокування руху вантажного транспорту у напрямку цих пунктів пропуску. Протест офіційно зареєстровано польськими перевізниками в місцевих органах влади до 3 січня 2024 року.
Серед основних вимог до уряду України – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Протестувальники хочуть, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня. Страйк призвів до повної зупинки руху на трьох прикордонних пунктах пропуску між Польщею та Україною: "Дорогуськ - Ягодин", "Корчова - Краківець", "Гребенне - Рава-Руськ".
На ранок 22 листопада на українсько-польському кордоні в напрямку трьох пунктів пропуску – «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребене» — приблизно 2 700 вантажних транспортних засобів, повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.
Крім того, 21 листопада перевізники зі Словаччини заблокували рух вантажівок в напрямку одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною. Проте вранці, 22 листопада, рух було відновлено.
Об’єднання "Спілка молочних підприємств України" (СПМУ) та Польська молочна виступили зі спільною заявою, у якій закликають уряди України та Польщі створити умови, які б унеможливили блокування українсько-польського кордону.
Водночас Європейська Бізнес Асоціація (EBA) із посиланням на експрес-опитування серед 55 членських компаній проінформувала, що в середньому один день простою через страйк на польсько-українських пунктах пропускувартує одній компанії втрат у розмірі близько 1 млн грн.
За оцінкою Федерації роботодавців, наразі економіка зазнала понад €400 млн збитків від блокування кордону, повідомив віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44