Президент Зеленський: питання мови в Україні не на часі
Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні одна державна мова, яку потрібно поважати і вона повністю захищена.
Про це він сказав на пресконференції в рамках форуму "Україна 30. Культура. Медіа. Туризм".
"У Конституції все чітко було написано: одна, єдина державна мова - українська. Усі, хто піднімають питання національності, питання мови, питання церкви - це всі люди, які хочуть хайпонути тимчасово з великими, на жаль, наслідками для багатьох людей. Направлені всі ці наслідки на розкол суспільства, я в цьому впевнений. Тому я вважаю, що питання мови не на часі, вважаю, що українська мова повністю захищена", - сказав Зеленський.
На його думку, такі питання не варто одразу піднімати в парламенті без широкого громадського обговорення.
В той же час він додав, що, на його думку, в Україні має бути комфортно всім, і тому влада зараз розробляє законопроєкт про національні меншини.
"Поважати українську мову треба. Але поважати всіх людей також потрібно", - сказав Зеленський.
Нагадаємо: 25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про забезпечення функціонування державної мови. Володіння українською мовою обов'язкове для великого кола службовців - від президента до вчителів і лікарів. Українська мова повинна використовуватися в освіті (крім дошкільних установ і шкіл з мовою навчання національних меншин) та сфері культури. На особисте життя дія закону не поширюється.
Закон про державну мову набув чинності 16 липня 2019 року.
В 2019 році КСУ отримав подання 51 народного депутата, які вимагають визнати неконституційним закон про державну мову. Уповноваженими авторами є депутати Ради від "Опозиційного блоку" Олександр Долженков і Вадим Новинський.
Депутати стверджують, що закон "порушує конституційне право громадян на використання рідної мови" і дискримінує російськомовних громадян.
Як повідомляв ІК, в Україні з 16 січня діє стаття 30-та закону про мову, згідно з якою сфера обслуговування має перейти на українську мову. Згідно статті 57 цього закону передбачається штраф за його порушення, який може бути накладений Уповноваженим із захисту державної мови в тому випадку, якщо сторона відмовляється усунути порушення, і воно фіксується повторно протягом року.
21 січня у ВР був зареєстрований законопроєкт №4638 "Про внесення змін до статті 57 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", яким пропонується вилучити зі статті 57 закону пункти, які стосуються накладення штрафів за порушення закону про мову.
9 лютого було зареєстровано законопроєкт №4638-2 "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо набрання чинності статті 57 цього закону. Згідно цього законопроєкту пропонується відкласти штрафи за порушення закону до липня 2022 року для полегшення умов ведення господарської діяльності під час пандемії коронавірусу.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44