Польські фермери та поліція зупиняють пасажирські автобуси на кордоні з Україною – Кубраков

Головна > Політика > Польські фермери та поліція зупиняють па...
Author

Олександр Талов

11.03.2024, 15:21
Shares

4

Views

188

Польські фермери і поліція не пропускають через кордон українські пасажирські  автобуси » Чернівецький промінь | Новини. Буковина. Чернівці
promin.cv.ua

Польські протестувальники й поліція зупиняють пасажирські автобуси на вʼїзді та виїзді з Польщі.

Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. За його словами, пасажирів на кордоні затримують без жодних пояснень.

"Є неприємні новини із заблокованого польського кордону. Протестувальники та поліція зупиняють автобуси, які йдуть до Польщі та назад. Пасажирів затримують без пояснення причин", – написав він.

За його словами, пасажирами таких автобусів є жінки з дітьми, соціально незахищені категорії та військовослужбовці і "спроба зробити їх заручниками протесту видається недоречною для цивілізованого світу".

"Наголошуємо, що ці дії неприйнятні щодо громадян України", – заявив міністр.

Нагадаємо: Вранці 20 лютого польські фермери розпочали загальний страйк, блокуючи майже у 200 місцях по всій країні дороги, ключові вузли комунікацій і ПП на кордоні з Україною.

27 лютого тисячі польських фермерів вийшли на вулиці Варшави з національними прапорами,протестуючи проти імпорту агропродукції з України та "зеленої угоди" Європейського союзу.

"Зелений курс" ЄС передбачає досягнення кліматичної нейтральності державами-членами до 2050 року шляхом, зокрема, впровадження методів "стійкого сільського господарства", які часто називають несумісними із інтенсивним сільгоспвиробництвом. Екологічна стратегія Євросоюзу вимагає від фермерів скоротити використання пестицидів та добрив, звільнити частину землі для несільськогосподарського використання. Європейські фермери вважають цілі та методи їхнього досягнення нереалістичними та вимагають або реформи, або відмови від політики "Зеленого курсу" та спільної сільськогосподарської політики ЄС.

28 лютого премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польський та український уряди ведуть переговори про тимчасове закриття кордону для припинення торгівлі. В українських Мінекономіки і Мінтрансі спростували це, наголосивши, що така опція під час переговорів узагалі не озвучувалася.

На тлі протестів польських фермерів Європейський Союз вирішив посилити перевірки дотримання домовленостей під час імпорту зерна з України.

11 березня фермери заблокували рух вантажівок у пункті пропуску "Долгобичув-Угринів" та "Зосін-Устилуг" в напрямку Польщі. 13 березня протестувальники мають намір заблокувати рух у ПП "Корчова-Краківець".

.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

Німецька Quantum-Systems відкрила новий завод з виробництва БпЛА в Україні

Нове підприємство Quantum-Systems, на якому до кінця року буде працювати до 100 осіб, зможе виготовляти до 1000 дронів на рік

19.04.2024 - 14:21

Arrow

Вас це може зацікавити