Партнери та союзники України допоможуть вивезти українське зерно сухопдолом, - Кірбі
Попри російську військову блокаду союзники України будуть допомагати у вивезенні українського зерна сухопутними шляхами. Цей шлях не такий ефективний, проте потрібний і важливий.
Про це заявив координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбів інтерв'юГолосу Америки, інформує Інфокурс.
"Ми маємо ставитися до цієї погрози серйозно. Ми працюємо і будемо працювати з Україною та нашими союзниками й партнерами, аби вивезти зерно з України", зазначив він.
За його словами, це, найімовірніше, будуть шляхи суходоом. Така практика існувала і до "зернової угоди", додав Кірбі.
Кірбі визнав, що такий шлях не настільки ефективний, як морський, адже так "не вивезеш аж так багато зерна", проте у США "це розуміють, але не полишать спроби".
Він додав, що Росія повинна припинити блокаду, "окрім припинення цього, вони повинні повернутися до виконання угоди".
За його словами, вигідною "зернова угода" була для усіх, включно із російськими фермерами, а також корисною для країн, що розвиваються, які мають проблеми із харчами.
Нагадаємо: Організація Обʼєднаних Націй і Туреччина виступили посередниками в"зерновій угоді"щодо Чорного моря на перші 120 днів у липні минулого року, щоб допомогти впоратися з глобальною продовольчою кризою, яка посилилася через вторгнення РФ в Україну – одного з провідних світових експортерів зерна.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш запропонував президентові Росії Володимиру Путінупродовжити "зернову угоду"в обмін на підключення дочірньої компанії Россільгоспбанку до міжнародної платіжної системи SWIFT. У вівторок, 11 липня, Гутерреш направив Путіну листа, в якому запропонував шляхи подальшого полегшення російського експорту продовольства та добрив та забезпечення продовження поставок українського зерна Чорним морем, заявив представник ООН.
17 липня речник російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що "зернову угоду" фактично зупинено. Того ж дня у МЗС РФ заявили, що Чорноморська ініціатива припиняє функціонування з 18 липня. Росія відкликає гарантії безпеки судноплавства. За словами Пєскова, РФ "негайно повернеться до "зернової угоди" як тільки домовленості, що її стосуються, буде виконано".
У Міноборони Росії заявили, що всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, розглядатимуться як "потенційні перевізники вантажів військового призначення".
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44