Очільники Євроради, Єврокомісії та Європарламенту оприлюднили спільну заяву щодо підтримки України

Головна > Політика > Очільники Євроради, Єврокомісії та Європ...
Author

Ольга Фединчік

23.02.2024, 18:03
Shares

3

Views

898

Хто така Урсула фон дер Ляєн: очільниця Єврокомісії, багатодітна мати та  впливова політикиня — Суспільство
Associated Press

Президент Європейської Ради Шарль Мішель, очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і президентка Європарламенту Роберта Мецола зробили спільну заяву з нагоди річниці російського повномасштабного вторгнення в Україну.

Текст заяви оприлюднили на сайті Ради ЄС.

"Незважаючи на всі звірства та страждання, які продовжуються по всій країні, Україна стоїть непохитно. Героїчний український народ демонструє силу духу та рішучість у захисті Батьківщини та боротьбі за свою свободу та наші спільні європейські цінності", - зазначили європейські лідери.

Вони наголосили, що блок "завжди підтримуватиме незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах", а "незаконна анексія Криму та Севастополя 10 років тому знаменує початок тривалої агресії Росії проти України".

У ЄС заявили, що Росія та її керівництво "несуть одноосібну відповідальність за цю війну та її глобальні наслідки, а також за скоєні серйозні злочини" і що "сповнені рішучості притягнути їх до відповідальності, у тому числі за злочин агресії".

"Більш ніж будь-коли ми залишаємося єдиними і вірними своїй обіцянці підтримувати Україну стільки, скільки потрібно. Для народу України, для миру та безпеки в Європі та для того, щоби міжнародний порядок, заснований на правилах, переважав. Європейський Союз продовжить свою сильну та непохитну політичну, військову, фінансову, економічну, дипломатичну та гуманітарну підтримку, щоб допомогти Україні захистити себе, захистити свій народ, свої міста та свою життєво важливу інфраструктуру, відновити свою територіальну цілісність, повернути тисячі депортованих дітей. і покласти край війні", - йдеться у заяві.

Лідери блоку підкреслили, що майбутнє України – у Європейському Союзі. Також ЄС продовжить задовольняти нагальні військові та оборонні потреби нашої держави, включаючи постачання вкрай боєприпасів і ракет.

У ЄС відзначили пакети санкцій проти держави-агресора і кроки для конфіскації заморожених росактивів.

"Ми продовжимо цілеспрямовані дії щодо подальшої ізоляції Росії на міжнародних форумах. Ми підтримуємо українську формулу миру для справедливого, всеосяжного та міцного миру, заснованого на принципах Статуту ООН та міжнародного права, а також усі зусилля щодо проведення Глобального саміту миру за максимально широкої міжнародної підтримки", - наголосили лідери ЄС.

Нагадаємо: 23 лютогоРада ЄС затвердила 13-ий пакет санкцій проти Росії.

Крім того, масштабний пакет нових антиросійських санкцій оприлюднили Сполучені Штати Америки. Заступник міністра фінансів країни Воллі Адеємо повідомив, що обмеження торкнуться щодо понад 500 компаній та осіб, пов'язаних з російською агресією проти України. У фокусі санкцій - військово-промисловий комплекс РФ.

Вчора, 22 лютого Велика Британія оголосила про введення понад 50 нових санкцій проти фізичних і юридичних осіб, які підтримують незаконну війну російського диктатора Володимира Путіна в Україні. Санкції спрямовані на виробників боєприпасів, систем запуску ракет, ракет і вибухових речовини та компанії з виробництва електроніки. Нові санкції також спрямовані на ключові джерела доходів Росії, обмежуючи торгівлю металами, алмазами та енергоресурсами, і припиняючи фінансування незаконної війни Путіна з усіх боків.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

Німецька Quantum-Systems відкрила новий завод з виробництва БпЛА в Україні

Нове підприємство Quantum-Systems, на якому до кінця року буде працювати до 100 осіб, зможе виготовляти до 1000 дронів на рік

19.04.2024 - 14:21

Arrow

Вас це може зацікавити