НКРЕКП схвалила запровадження річної ціни на газ з травня
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, попередньо схвалила запровадження річного продукту ціни на природний газ. Проєкт буде спрямований на подальше обговорення протягом місяця.
Про це інформує пресслужба регулятора.
Проте відзначається, що це попереднє схвалення.
"З метою захисту побутових споживачів природного газу від цінових коливань на цей енергетичний ресурс зазначеним проєктом рішення пропонується запровадити базову річну пропозицію, яка буде пропонуватися постачальниками", – відзначили в регуляторі.
Згідно з положеннями постанови, постачальники природного газу, які здійснюють або мають намір здійснювати поставки природного газу побутовим споживачам з 1 травня 2021 року, зобов'язані з 25 квітня оприлюднити на власних веб-сайтах ціну на природний газ, яка буде діяти впродовж року, а також іншу інформацію про базову літню пропозицію.
При цьому постачальник не зможе змінювати ціну поставки в рамках річного пакета протягом періоду його дії.
При поставках природного газу в рамках базової річної пропозиції оплата рахунку постачальника повинна бути здійснена не пізніше 25 числа місяця, наступного за розрахунковим.
Споживачі і надалі матимуть право змінювати постачальника газу за бажанням.
Як заявляв раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль, в Україні розробляється концепція річної ціни газу для населення.
Кабмін також має намір зобов'язати ПАТ "Укргазвидобування" з квітня 2021 року продавати 100% відпуску обсягу природного газу всім учасникам ринку на умовах не гірше, ніж групі "Нафтогаз".
Нагадаємо: Як повідомляв раніше ІК, 18 січня 2021 року Кабінет міністрів встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн, яка почала діяти з лютого. Така ціна буде діяти до кінця карантину або опалювального сезону, але не довше 31 березня. Міністр енергетики Юрій Вітренко заявив, що таку ціну Кабмін хоче зберегти до кінця 2021 року.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44