Мінфін США закликав союзників знайти шлях для використання заморожених російських активів для допомоги Україні

Головна > Політика > Мінфін США закликав союзників знайти шля...
Author

Назар Лазебний

27.02.2024, 18:55
Shares

2

Views

741

Міністерка фінансів США Дженет Єллен поспілкувалась з пресою в Сан-Паоло, Бразилія, перед зустріччю міністрів фінансів та голів центробанків Групи 20, 27 лютого 2024 року

Міністерка фінансів США Дженет Єллен закликала союзників України невідкладно знайти можливість використати заморожені російські активи для допомоги Україні.

Як повідомляє "Голос Америки" Єллен наголосила, що такі дії стануть "рішучою відповіддю на безпрецедентну загрозу з боку Росії для світової стабільності", а також спонукають Росію сісти за стіл перемовин.

"Необхідно і нагально для нашої коаліції знайти шлях як використати цінність цих знерухомлених активів на підтримку опору України, а також для довгострокової відбудови. Хоча ми маємо діяти спільно і продумано, я переконана, що потужні аргументи міжнародного права, економіки та моралі, щоб рухатись вперед", - заявила Єллен, звертаючись до учасників зустрічі "Групи 20" у вівторок.

Єллен наголосила - такий крок "чітко покаже, що Росія не може виграти затягуючи війну і стимулюватиме її сісти за стіл перемовин щодо справедливого миру в Україні".

Звертаючись до преси, Єллен висловила переконання, що міжнародні санкції проти Росії працюють. Зокрема, переконана Єллен, союзникам вдалось обмежити надходження Росії від нафтоторгівлі, встановивши обмеження ціни російську на нафту.

"На час вторгнення Росії, ціна на нафту зросла до 120 доларів за барель - спустошливий шок для ринків, що розвиваються та країн-імпортерів з меншими доходами. Із часу втілення обмеження, ціни на нафту ці країни отримали переваги від стабільності та нижчих цін".

Єллен закликала союзників продовжувати допомагати Україні.

Нагадаємо: Практично одразу після початку повномасштабного вторгнення, на Заході заблокували майже 285 мільярдів доларів активів російського центробанку. Країни Групи семи також погодились, що Росія має заплатити за шкоду, завдану Україні своєю агресією. Однак союзники поки не узгодили конкретний механізм використання російських державних коштів на допомогу Україні. Більша частина державних російських активів заморожена в Бельгії та Франції. Країни Європи погодились резервувати на окремому рахунку доходи від активів, щоб спрямувати їх на допомогу Україні.

Як інформував Інфокурс з посиланням на Bloomberg, група міжнародних експертів у галузі права надіслала офіційним представникам країн "Групи семи" листа, в якому йдеться, що конфіскація заморожених російських активів, зокрема, коштів російського Центробанку, не суперечить міжнародному праву. Лист підписаний десятьма експертами з міжнародного права та практиками з Бельгії, Франції, Німеччини, Японії, Нідерландів, Великої Британії та США.

Раніше у січні спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер у січні під час виступу на ВЕФ у Давосі заявила, що процес конфіскації російських активів вимагатиме колективного рішення усіх країн, які мають заморожені кошти РФ у своїх фінансових установах, та потребуватиме часу.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

Німецька Quantum-Systems відкрила новий завод з виробництва БпЛА в Україні

Нове підприємство Quantum-Systems, на якому до кінця року буде працювати до 100 осіб, зможе виготовляти до 1000 дронів на рік

19.04.2024 - 14:21

Arrow

Вас це може зацікавити