Міжнародні експерти вважають законною конфіскацію заморожених активів РФ

Головна > Банки > Міжнародні експерти вважають законною ко...
Author

Марія Куренко

22.02.2024, 09:39
Shares

2

Views

812

Економічна криза у РФ. Чому з Росії йде капітал і коли звалиться економіка  агресора
focus.ua

Група міжнародних експертів у галузі права надіслала офіційним представникам країн "Групи семи" листа, в якому йдеться, що конфіскація заморожених російських активів, зокрема, коштів російського Центробанку, не суперечить міжнародному праву.

Про це повідомляє агенціяBloomberg.

Лист, який був розісланий країнам "Групи семи" та отриманий Bloomberg, підписаний десятьма експертами з міжнародного права та практиками з Бельгії, Франції, Німеччини, Японії, Нідерландів, Великої Британії та США.

"Ми дійшли висновку, що відповідно до міжнародного права було б законним для держав, які заморозили російські державні активи, вжити додаткових контрзаходів проти РФ, враховуючи порушення нею найважливіших норм міжнародного права, у формі передачі активів російської держави в якості компенсації збитків, завданих безпосередньо протиправними діями РФ", – зазначили експерти.

Оскільки вторгнення військ РФ в Україну триває, ця оцінка відображає ширшу готовність розглянути те, що раніше вважалося юридично сумнівним кроком щодо заморожених активів РФ, - зазначає видання.

У листі пропонується використовувати активи для компенсації збитків, які "виникли безпосередньо внаслідок незаконних дій РФ".

Під листом стоять підписи десяти експертів з міжнародного права з Бельгії, Сполученого Королівства, Німеччини, Нідерландів, США, Франції, Японії. Серед них – професор та колишній декан юридичного факультету Єльського університету Гарольд Хонджу Кох, а також адвокат та дипломат Філіп Зеліков з Інституту Гувера.

У своєму листі експерти з права рекомендують державам, які заморозили російські активи, передати їх міжнародному органу під їхньою юрисдикцією, який потім міг би виділити конфісковані активи для допомоги Україні у відновленні економіки.

Нагадаємо: Раніше у січні спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер у січні під час виступу на ВЕФ у Давосі заявила, що процес конфіскації російських активів вимагатиме колективного рішення усіх країн, які мають заморожені кошти РФ у своїх фінансових установах, та потребуватиме часу.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Політика

Сенат США проголосував законопроєкт про допомогу Україні на майже 61 млрд доларів

Тепер законопроєкт передається на підпис президенту США Джо Байдену.

24.04.2024 - 10:18

Arrow
Theme

Політика

Посли країн G7 зустрілися з лідерами політичних партій України

"Демократія та плюралізм є нашими спільними цінностями", - заявили посли країн G7.

23.04.2024 - 10:03

Arrow

Вас це може зацікавити