Дуда доручив Моравецькому сформувати новий уряд Польщі

Головна > Міжнародне > Дуда доручив Моравецькому сформувати нов...
Author

Назар Лазебний

14.11.2023, 09:32
Shares

0

Views

213

Президент призначив Матеуша Моравецького главою уряду
PAP/Лєшек Шиманський

Президент Польщі Анджей Дуда прийняв відставку Ради міністрів, яка продовжуватиме виконувати свої обов’язки до формування нового уряду, а потім – згідно з попередніми заявами – призначив Матеуша Моравецького прем’єр-міністром.

Про це пише tysol.pl, інформує Інфокурс.

Офіційна церемонія надання повноважень Моравецькому сформувати новий уряд у зв’язку з початком роботи новообраного парламенту РП відбулася у президентському палаці.

"Я вірю, що прем’єр-міністр сформує уряд і знайде більшість, яка підтримає нову Раду міністрів у Сеймі", – заявив у понеділок президент Анджей Дуда,

Анджей Дуда подякував Матеушу Моравецькому за керівництво урядом. Він підкреслив, що останні вісім років були хорошими для Польщі, і переважна більшість зобов’язань була виконана.

"Це були надзвичайно важливі зобов’язання. Ми багато разів говорили про них, говорили про них і сьогодні, і я, і прем’єр-міністр у Сеймі. Це було велике завдання, яке виконано", наголосив президент.

Як відомо, під час відкриття першого засідання новообраного парламенту Моравецький подав у відставку. Після отримання місії формування уряду чинний експрем’єр матиме декілька тижнів на формування Ради міністрів, а також отримання вотуму довіри до уряду у Сеймі.

У випадку, якщо він не отримає вотуму довіри, що може статися з високою долею ймовірності, то наступним право на формування уряду отримає лідер коаліційної більшості в Сеймі Дональд Туск.

Нагадаємо: 15 жовтня у Польщі відбулися парламентські вибори. За офіційними результатами, на виборах до Сейму перемогла правляча "Об’єднана правиця" Ярослава Качинського, однак вона втратила шанси на формування правлячої більшості.

У минулу п`ятницю, 10 листопада, чотири лівоцентристські партії (Громадянська коаліція, "Польща 2050", Польська селянська партія і "Нова Лівиця") підписали коаліційну угоду, формуючи правлячу більшість, що нараховує 248 депутатів при необхідному мінімумі в 231 депутатський голос.

У понеділок маршалком Сейму Польщі було обрано лідера "Польщі 2050" Шимона Головню.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Міжнародне

137 заручників все ще утримуються в секторі Гази - речник уряду Ізраїлю

Семеро людей все ще вважаються зниклими безвісти з моменту нападу на Ізраїль 7 жовтня.

01.12.2023 - 16:53

Arrow
Theme

Банки

НБУ скасував усі обмеження на продаж готівкової валюти населенню

Регулятор вважає, що скасування валютних обмежень сприятиме мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами та, як результат, стабілізації...

01.12.2023 - 09:53

Arrow

Вас це може зацікавити