ДБР провело обшуки, майно львівського бізнесмена та його сімʼї під арештом
Суд арештував майно сімʼї та компаній бізнесмена Ігоря Гринкевича – одного з постачальників Міністерства оборони, якого ДБР звинуватила його у намаганні дати слідчому хабар у 500 000 доларів.
Про це повідомляє пресслужба ДБР.
Повідомляється, що у межах розслідування за фактом здійснення поставок товарів для потреб МОУ було проведено обшуки за адресами проживання та роботи бізнесмена, за адресами проживання директорів та офісів підконтрольних йому компаній.
Фото: Державне бюро розслідувань
У Бюро зазначили, що для забезпечення відшкодування спричинених збитків було накладено арешти на нерухоме майно, транспортні засоби преміумкласу, які перебувають у власності сім’ї бізнесмена, а також на майно та рахунки підконтрольних йому компаній.
Відео: Державне бюро розслідувань
"Отримано висновок експертів згідно з якими встановлено, що вся поставлена продукція компаніями бізнесмена на потреби МОУ у 2023 році не відповідає якісним характеристикам та неможлива для використання військовослужбовцями Збройних Сил України", - йдеться у повідомленні.
Бюро порушило кілька місяців тому кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд грн.
Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони України. За попередніми оцінками це призвело до збитків бюджету на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання.
Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань. Також, встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.
"Аналіз зовнішньоекономічних контрактів та митних документів вказаних підприємств виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для МОУ. Перевіряється причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів", - повідомили у Бюро
Досудове розслідування триває.
Нагадаємо: 29 грудня працівники Держбюро розслідувань затримали львівського бізнесмена, одного з найбільших постачальників Міноборони, який пропонував 500 тисяч доларів високопосадовцю Головного слідчого управління ДБР. У відомстві зазначили щохабарпропонувався за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній під час розслідування кримінального провадження.
30 грудня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави львівському бізнесмену, затриманому під час спроби дати хабар посадовцю Головного слідчого управління ДБР.
Міністерство оборони прийняло рішення про розривання усіх контрактів з компаніями, що повʼязані з сімʼєю львівського підприємця Ігоря Гринкевича. Зазначається, що це сталося після повідомлень про викриття розкрадання мільярдів гривень, які мали йти на потреби ЗСУ, а саме на одяг для бійців.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44